Спостерігачі попросили Януковича розібратися з українськими суддями

Міжнародні спостерігачі, які були присутні на судових слуханнях у справі Юлії Тимошенко, вважають, що українське судочинство неспроможне бути незалежним та справедлим.

Міжнародна неприбуткова організація зі сприяння правосуддю, захисту прав людини та належному управлінню Х'юманітад (Humanitad) оголосила, що судочинство в Україні є настільки недосконалим, що президент Віктор Янукович має негайно втрутитися з метою запобігання серйозних судових помилок та проведення реформи судової системи.

Про це йдеться у прес-релізі, розміщеному на сайті організації.

Цю заяву було зроблено делегацією спостерігачів-юристів, які були присутні на судових слуханнях у справі Юлії Тимошенко в Україні та досліджували українські судові процедури.

"Ми маємо серйозні побоювання, що судові переслідування та судова система в Україні є настільки недосконалими, що судові слухання проти Тимошенко та інших політичних підсудних, ймовірно, закінчаться жахливими судовими помилками", - сказав глава делегації спостерігачів Джері Прюс Бутілович (адвокат, колишній головний прокурор Великобританії).

"Існують непереборні свідчення того, що Генпрокуратура має вплив на судову систему, а судова система неспроможна бути незалежною та справедливою. Коли судді виконують свої обов'язки об'єктивно щодо підсудних, їх залякують та проти них висуваються звинувачення Генпрокуратурою", - додав він.

"Це є несумісним з європейськими стандартами правосуддя. За таких обставин, виконавча гілка влади зобов'язана негайно вжити відповідних заходів, щоб запобігти серйозним судовим помилкам", - уточнив спостерігач.

Перед оприлюдненням цієї заяви Х'юманітад надіслав відкритого листа президентові Януковичу 21 вересня 2011 року.

Читайте також:

Правозахисники звинуватили Януковича у схильності до авторитаризму

Вища рада юстиції оцінить суддів Тимошенко і Луценка лише після вироків

МЗС: Процес над Тимошенко – це внутрішня справа України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: