Спостерігачі ЄС розповіли про недоліки місцевих виборів

У цілому вибори пройшли в мирному, спокійному процесі, незважаючи на те, що з адміністративної точки зору були окремі конфлікти - зазначили спостерігачі ЄС.

Спостерігачі від Європейського Союзу в цілому позитивно оцінюють місцеві вибори в Україні, проте відзначають недоліки на стадії реєстрації кандидатів і включення їх до списків.

Про це заявила голова делегації Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Гудрон Мослер-Торнстром.

"Ми побачили недоліки на стадії реєстрації кандидатів і включення в списки кандидатів, були організаційні недоліки, зокрема занадто тривалий підрахунок голосів, перевантаженість ділянок і в результаті небезпека щодо дотримання таємниці голосування. Але в цілому вибори пройшли в мирному, спокійному процесі, незважаючи на те, що з адміністративної точки зору були окремі конфлікти в окремих місцях", - сказала вона.

За словами голови делегації, також до негативних проявів на виборах можна віднести незбалансованість представництва партій у виборчих комісіях.

"Склади виборчих комісій були недостатньо збалансовані, і ми сподіваємося, що надалі це буде виправлено", - зауважила Мослер-Торнстром.

У той же час інші спостерігачі відзначили, що представляють свої попередні висновки щодо місцевих виборів в Україні, відповідний детальний звіт буде оформлений за кілька тижнів, а остаточний звіт планується оприлюднити в березні наступного року.

Також спостерігачі відзначили, що на окремих виборчих дільницях не було достатньої кількості кабінок для голосування, а тому виборці, які отримали бюлетені, повинні були заповнювати їх, "використовуючи будь-які предмети меблів".

Крім того, спостерігачі відзначили, що у 8-ми регіонах України, де вони побували під час виборів, не були створені умови для голосування людей з обмеженими фізичними можливостями.

Все про місцеві вибори читайте тут.

Читайте також:

Міжнародні спостерігачі не побачили системних порушень на виборах

На місцевих виборах виявили численні порушення

Спостерігачі з СНД не побачили порушень на виборах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: