Справа честі: хто і як розслідував вбивство журналіста Павла Шеремета

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Журналіст загинув 20 липня 2016 року.

Поліція затримала фігурантів у справі вбивства Павла Шеремета. Розкриття цієї справи називали справою честі усі керівники силових відомств та президенти Петро Порошенко і Володимир Зеленський. Про обставини злочину та розслідування, у сюжеті ТСН.19:30.

Останній ефір у житті Павла Шеремета відбувся менш ніж за добу, до загибелі. Наступного дня, 20 липня 2016 року, о 7:45 він знову вирушить на роботу, але авто проїде лише кілька десятків метрів і станеться вибух.

Шеремет помер через кілька хвилин у машині швидкої. На місце прибуло все тодішнє керівництво нацполіції. Одразу ж стало відомо, що вибухівку вбивці зробили з елементів протипіхотної міни. За два дні правоохоронці оприлюднили відео з камер спостереження, на якому жінка в супроводі чоловіка заклала бомбу в автомобіль.

Відео "Справа честі": як упродовж трьох років розслідували вбивство журналіста Павла Шеремета

Розкриття вбивства журналіста Шеремета називали "справою честі" усі керівники силових відомств та обидва президенти - Порошенко і Зеленський. Про обставини злочину - у сюжеті.  

"Справа честі": як упродовж трьох років розслідували вбивство журналіста Павла Шеремета

Потім слідство ніби завмерло на три роки. Глава МВС Арсен Аваков звітує про сотні терабайтів інформації, яку обробили його підлеглі й тисячі людей, яких вони допитали. Утім. підозрюваних не було. Змінювалася лише цифра на табличках, з якими колеги Шеремета приходили на місце вбивства.

Пріоритетний мотив убивства - той самий, що й на початку розслідування - це професійна діяльність. “Слідство не виключає замовлення з Російської Федерації”, - казав Аваков.

У рідній Білорусі його називали "особистим ворогом Лукашенка", а у 2009 році позбавили громадянства. Журналіст переїхав до Росії, але розслідувань не припинив. Він був другом ворога Путіна — опозиціонера Бориса Нємцова. Останні п’ять років життя мешкав у Києві.

Новини про розслідування з'явилися цієї осені. Колишніх бійців правого сектору подружжя Грищенків на псевдо Буча і Пума запідозрили в підготовці вбивства в Івано-Франківську. Схема була схожою на вибух трирічної давності в столиці - справу передали слідчим, які шукають винних у смерті журналіста.

Утім, знову було затишшя аж до сьогодні, коли поліція і прокуратура заявили, що підозрювані у справі Шеремета затримані.

Кореспондентка ТСН Олександра Мітіна.

Залиште свій коментар

Вибір редакції