Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Справа ексберкутівців: суд оголосив відвід новопризначених прокурорів

На думку Закревської, дії прокурорів викликають сумніви в їхній неупередженості.

На засіданні Святошинського райсуду Києва 14 січня у справі щодо "ексберкутівців", яких підозрюють у розстрілах активістів на Майдані у лютому 2014 року, було ухвалено рішення про відвід нових прокурорів. Серед яких, нещодавно призначені Олександр Шевеленко, Денис Суботін та Марина Мазепіна, які клопотали про пом'якшення запобіжних заходів колишнім бійцям "Беркуту" для їхньої участі в рамках обміну.

Про це пише видання "Лівий берег".

Клопотання про відвід прокурорів подала представниця потерпілих Євгенія Закревська. Підставами відводу Закревська назвала те, що, на її думку, новопризначені прокурори "не є незалежними і не здатними представляти державне обвинувачення". Крім того, за словами правозахисниці, вони є упередженими.

"Самі прокурори визнали свою залежність, демонструючи суду постанову генерального прокурора про політичну домовленість. Вони знали, що в разі зміни запобіжного заходу обвинувачених ми більше не побачимо. Усі обвинувачені того ж вечора порушили запобіжний захід і перетнули лінію розмежування", - заявила під час зачитування заяви Закревська.

Разом з тим, адвокати ексберкутівців, виступили проти відводу прокурорів, бо вважають їх чесними і професійними. Своєю чергою, прокурори заявили, що не згодні із такими закидами. Вони сказали, що не бачать причин для відводу, але зауважили, що не можуть ігнорувати практику Європейського Суду з прав людини, котра не дозволяє не розглядати заявлений відвід.

Наступне засідання заплановане через два місяці, щоб нові прокурори могли ознайомитися з матеріалами провадження.

Нагадаємо, раніше у Державному бюро розслідувань створили підрозділ із розслідування злочинів, скоєних під час Революції гідності 2013-2014 років. 

23 жовтня Генеральна прокуратура звільнила начальника управління спецрозслідувань Сергія Горбатюка, який займався зокрема розслідуванням справи щодо розстрілів на Майдані. Своєю чергою, Горбатюк заявив, що буде оскаржуватиме своє звільнення в суді. Він також вважає започатковану реорганізацію в ГПУ деструктивною і прогнозує, що такі кроки загальмують справи Майдану та справи корупціонерів часів Януковича.

Відео Усі четверо прокурорів у справі розстрілів на Майдані успішно пройшли переатестацію

Раніше прокурори Олексій Донськой, Ігор Земсков, Яніс Сімонов та Денис Іванов відмовились сприяти звільненню беркутівців з "чорної сотні" задля обміну і до винесення вироку судом. Тоді їх поспіхом замінили на інших. Нині усі четверо залишаються працювати в оновленому Офісі генпрокурора.  

Усі четверо прокурорів у справі розстрілів на Майдані успішно пройшли переатестацію

Залиште свій коментар

Вибір редакції