Справа Кучми: суд вирішить, чи застосовувати термін давності

Обвинувачення Кучмі пред'явлено за ст. 166 Кримінального кодексу в редакції 1960 року. Це пов'язане з тим, що злочин було скоєно до моменту набрання чинності кодексу в новій редакції.

 Генеральна прокуратура підтвердила факт пред'явлення обвинувачення екс-президенту Леоніду Кучмі про перевищення влади, що спричинило за собою смерть журналіста Георгія Гонгадзе, а також повідомила, що суд може вирішити, чи застосовувати у справі термін даності.

Обвинувачення Кучмі пред'явлено за ст. 166 Кримінального кодексу в редакції 1960 року, повідомив керівник прес-служби генпрокуратури Юрій Бойченко. Це пов'язане з тим, що злочин було скоєно до моменту набрання чинності Кримінального кодексу в новій редакції.

Коментуючи інформацію про те, що за цією статтею вже сплив термін давності, у ГПУ пояснили, що, згідно з українським законодавством, застосування положень Кримінального кодексу щодо строку давності є компетенцією виключно судової інстанції.

"Це компетенція суду - застосовувати чи не застосовувати термін давності", - пояснив Бойченко.

Стаття 166 Кримінального кодексу 1960 року називається "Перевищення влади або посадових повноважень". Частина 3 цієї статті передбачає, що перевищення влади або посадових повноважень спричинили тяжкі наслідки. Санкція статті - позбавлення волі на термін від 5 до 12 років з позбавленням права займати певні посади.

Нагадаємо, за словами самого Кучми, який сьогодні вдруге відвідав ГПУ, в нього була очна ставка з Олексієм Пукачем, після чого йому було висунуто обвинувачення.

Читайте також:

Кучмі в Генпрокуратурі стало зле: очна ставка знову зірвалась

Після свари з охоронцем Кучми, Мельниченко попросив посилити свою охорону

Кучма спростував всі звинувачення проти нього

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: