Справа Майдану: Луценко заявив про завершення розслідування і назвав прізвища причетних до масових вбивств

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Генпрокурор уточнив, коли справа надійде до суду.

Генеральна прокуратура України завершила слідство про тих, хто віддавав накази, що призвели до масових вбивств і поранень на Майдані у центрі Києва у лютому 2014 року.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook генеральний прокурор України Юрій Луценко.

"Сьогодні, в день 5-ї річниці кривавих подій, я можу твердо сказати: слідство встановило не тільки 66 осіб виконавців, які підозрюються у вбивствах (з них 46 - втекли до РФ, решта - під вартою). ГПУ цього року фактично завершило слідство про тих, хто віддав злочинні накази, що привели до вбивств і поранень на Майдані", - написав він.

За словами Луценка, комісія експертів і залучених фахівців ухвалила висновок на підставі 988 томів матеріалів слідства.

"Загибель та поранення учасників мирних зібрань на Майдані перебувають у прямому причинному зв’язку з рішеннями і діями екс-президента Януковича, екс-голови СБУ Якименка та його підлеглих Тоцького, Ганжі, Потієвського, Щеголєва, екс-міністра внутрішніх справ Захарченка та його підлеглих Шуляка, Конопляника, Миколенка, екс-міністра оборони Лебедєва, екс начальника Генштабу Замани", - наголосив він.

Також Луценко запевнив, що "ця найважливіша справа сучасної України" піде на ознайомлення захисту і до суду одразу після рішення Верховної Ради про подовження процедури заочного засудження.

"Цього вимагає правоохоронна система. Цього вимагає справедливість. Цього вимагає сумління кожного, хто служить Українській Державі", - резюмував він.

Лише пам’ять та справедливе покарання винних – наш захист від повторення таких трагедій як загибель Небесної Сотні. Кажу...

Опубликовано Юрій Луценко Среда, 20 февраля 2019 г.

Нагадаємо, 1 лютого Луценко в ефірі телеканалу "Прямий" заявив, що ніби досудове слідство щодо винних у розстрілах на Майдані вже завершено. "Ми вважаємо, що маємо усі докази для передачі в суд, зокрема наукову незалежну експертизу про те, що команди Януковича, Якименка (екс-голови СБУ) , Захарченка (екс-очільника МВС) та їхніх підлеглих привели до розстрілу мирних людей на Майдані і це передбачає довічне", - сказав тоді Луценко. 

Своєю чергою керівник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк заперечив заяву генпрокурора.

Після цього глава ГПУ заявив, що начальник управління спецрозслідувань ГПУ "плутає провадження", і звинуватив його у затягуванні розслідування.

Залиште свій коментар

Вибір редакції