Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Справа Охендовського". САП обурена наполяганням Ситника оголосити підозру голові ЦВК

НАБУ і САП продовжують конфліктувати у спільних справах.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура обурена словами керівника НАБУ Артема Ситника, що бюро наполягатиме на якнайшвидшому оголошенні підозри голові ЦВК Михайлові Охендовському. 

Про це йдеться у повідомленні прес-служби САП.

Раніше голова НАБУ Артем Ситник в інтерв'ю виданню "РБК-Україна" заявив, що Антикорупційне бюро наполягає на оголошенні підозри і скеруванні до суду справи щодо керівника Центрвиборчкому Михайла Охендовського, якого підозрюють у отриманні неправомірної вигоди від представників "Партії регіонів".

"Незважаючи на те, що, на нашу думку, ми зібрали достатньо доказів для того, щоб цю справу скерувати до суду, в антикорупційної прокуратури була інша думка. Вони зупинили розслідування у цьому провадженні у зв’язку з направленням міжнародних правових доручень до інших держав. Хоча на той момент почеркознавча експертиза вже засвідчила достовірність підпису Охендовського, і ми бачили, що того ж дня, коли зроблено запис про виплату йому коштів у так званій "амбарній книзі", на його картку приходили кошти. Детективи були готові закінчувати цю справу", - сказав Ситник.

Без прокуратури справу до суду скерувати не можна, однак у САП обурені таким наполяганням НАБУ.

"Така заява керівника піднаглядного органу досудового розслідування, зроблена в непроцесуальний спосіб, вводить в оману громадськість, має на меті політизацію кримінального процесу та може розцінюватися як спроба чинити публічний тиск на прокурорів у провадженні з метою прийняття сумнівного з точки зору закону рішення", - йдеться у повідомленні.

За словами представників САП, прокуратура повинна визначити не лише факт передавання чи отримання хабара, а й безпосереднє використання Охендовським свого службового становища для отримання неправомірної вигоди. 

"Таким чином, залишається встановити, які саме конкретні дії підозрюваний, перебуваючи у закордонних відрядженнях, виконував в інтересах "Партії регіонів", і чи виконував їх взагалі. На жаль, отримані під час слідства офіційні документи українських дипломатів, які забезпечували організаційний супровід відряджень підозрюваного, містять з цього приводу суттєві суперечності. За таких обставин єдиним надійним джерелом, яке в змозі надати об’єктивні відповіді на запитання слідства, залишається відповідна іноземна сторона", - додали у САП.

Нагадаємо, спеціалізована антикорупційна прокуратура перевіряє чотири факти можливого отримання коштів з "чорної каси" Партії регіонів Охендовским. Тоді глава САП Назар Холодницький заявляв, що в наданих НАБУ Віктором Трипаком документах мова йде про можливе отримання суб'єктом О. коштів на відшкодування витрат, пов'язаних з відрядженнями за кордон як члена ЦВК.

Увечері 13 грудня 2016 року Охендовському вручили повідомлення про підозру. Це сталося в аеропорту "Бориспіль", куди керівник ЦВК прилетів з Киргизстану після спостереження за виборами та референдумом.

2 березня Печерський суд скасував постанову слідчого ГПУ і зобов'язав його визнати Охендовського потерпілим. Проте вже через місяць ГПУ закрила провадження щодо незаконного притягнення Охендовського до кримінальної відповідальності детективами НАБУ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції