Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рік після смерті Макар: українці вже не захищають дівчину і засуджують Суровицьку за розкішне життя

За рік вир емоцій навколо скандальної справи вщух, а миколаївці кардинально змінили свою думку щодо винних у цій трагедії.

Чому безробітна мати Оксани Макар так розкішно вдягається? Чи справді вона змушувала дочку займатися сексом і втягувала у проституцію? Куди поділися благодійні гроші, які надсилали люди з усієї України і не тільки?

Лише за рік після загибелі 19-річної Оксани Макар перелік питань, які цікавлять людей у цій історії, кардинально змінився.

Так само, як і їхня оцінка тих подій – зараз вони не можуть сказати і слова на захист дівчини, за яку ще рік тому готові були стояти до кінця. ТСН.ua з'ясовував, що змінилось за рік після трагедії, яка сколихнула всю країну.

Без виправдань

За рік після трагедії у Миколаєві, який ледь не піднявся на повстання через скоєне з Оксаною Макар, говорити про неї не хочуть.

Кажуть, вже втомилися від постійної надмірної уваги. Але не тільки тому – тепер, коли емоції вщухли, вони більше не хочуть захищати Оксану. Трійцю молодиків не виправдовують. Але й дівчину безневинною жертвою більше не вважають.

Миколаївці зізнаються – коли остаточно впевнились, що кривдники дівчини не мажори, їхній запал минув. До того ж і Оксана, як з'ясувалося, не була дівчиною надто важкої поведінки. Тепер вони перекладають частину вини у тому, що сталося з нею, на неї саму.

"Якби вона не мала звички гуляти з незнайомими чоловіками і не пішла тоді з ними, нічого цього не сталося б. Вона сама винна. Але звичайно з цих виродків я теж вини не знімаю", - каже 32-річний мешканець Миколаєва Володимир.

ДИВІТЬСЯ ФОТО: Оксана Макар в дитинстві сиділа на першій парті і дружила з дорослими

"Оксана пай-дівчинкою не була, це всі знають. Якби вона себе так не поводила, я думаю, з нею було би зараз все гаразд", - додає 25-річний Віталій.

Дехто навіть вже підозрює, що хтось штучно роздмухав цю справу. "Це страшне, що зробили з Оксаною. Але ж таких історій трапляється багато, і через них такого галасу немає. Тут схоже, що це чийсь піар чи щось таке. Може це комусь було потрібно", - висуває версію 25-річна Вікторія.

Всі миколаївці, з якими вдалося поспілкуватися, заявили – в акціях на підтримку Оксани Макар більше участі не братимуть. Бо ж "сама винна".

Скандал за скандалом

Під час розгляду справи Макар у суді в свідченнях співробітників школи-інтернату, де навчалась дівчина, "спливла" таємнича фігура Володимира Бреславського. Директор інтернату Тетяна Фікс та її заступниця Валентина Ракша розповіли, що цей чоловік забирав Оксану з дозволу матері і вона називала його татом.

"Українським сенсаціям" Фікс розповіла, що "дядя Володя" зґвалтував Оксану, причому сама Суровицька цьому не перешкоджала. З клопотання, написаного директором до місцевого райвідділу міліції у лютому 2007 року, випливає, що інтимне життя Оксана Макар вела "під наглядом матері" з 12-13 років.

Свідченнями працівників інтернату зацікавились правозахисники і почали з'ясовувати всі обставини описаних ними подій. Згодом керівник приймальні Української Гельсинської спілки з прав людини в Миколаєві Олена Кабашна написала на Тетяну Суровицьку заяву до міліції, звинувативши у примусі дочки до сексу з чоловіками.

Було відкрите кримінальне провадження за кількома статтями, серед яких торгівля людьми, примушування до статевих зв'язків та втягування у проституцію.

За кілька тижнів провадження припинили. Але прокуратура вирішила поновити його через те, що не було знайдено та допитано головного підозрюваного – Володимира Бреславського. Його начебто знайшли і поговорили. Але на тому все завершилось.

Кабашна впевнена – цей чоловік і досі небезпечний. "Буде закрита справа чи ні, ми абсолютно впевнені, що Бреславський небезпечний. Небезпечний і зараз як педофіл", - каже правозахисниця.

Вона стверджує, що всі сусіди Бреславського пам'ятають Оксану Макар. І вони бачили у чоловіка "багато дівчаток", матері яких приходили до нього скандалити. Однак міліціонери не приходили їх опитувати. Також, за даними правозахисниці, Бреславський є колишнім правоохоронцем.

"Ми чекаємо, щоб міліція назвала, ким раніше був Бреславський. Вони вперто не хочуть цього робити. За нашою інформацією, він був працівником міліції", - розповіла вона.  

На питання, якого покарання вона хоче для Суровицької, Кабашна відповіла, що та і так покарана смертю дочки. А їхня мета - щоб люди дізнались всю правду про цю історію, аби подібне більше не трапилось.

Саме матір Оксани Кабашна вважає винною в тому, що сталося з дівчиною. "Вона не займалась її вихованням і вона винуватиця того, що сталося з Оксаною. Одна із найголовніших винних… Сусіди розповідали нам, як дівчинка тинялася по селищу, щось крала,  просила їсти. Такий спосіб життя вона вела починаючи з 6 років, нікому не потрібна", - зазначає Кабашна.

Вона зауважила, що вся інформація про родину Оксани, спосіб життя та як її виховувала мати, протоколи про проституцію – були відомі і владі, і правоохоронцям.

"Чому це не стало відомо широкому загалу, я не знаю. Чому це так приховували, не оголили цю страшну наготу, яка і призвела до такої трагедії. Мені важко сказати. Точніше у нас є версії, але я думаю ми обнародуємо їх пізніше, коли стане зрозумілою вся повнота картини", - каже вона.

Неофіційно у міліції кажуть, що шанси справи Суровицької потрапити до суду дуже примарні через смерть самої потерпілої – Оксани Макар. Проте правозахисниця у будь-якому разі здаватись не збирається.

Де гроші?

Ще один момент, який правозахисниця прагне з'ясувати – це куди поділися благодійні кошти, які надсилалися з усієї України і навіть з-за кордону для допомоги Оксані.

Тетяна Суровицька
podrobnosti.mk.ua
Правозахисники хочуть з'ясувати, як Суровицька розпорядилася благодійними грошима

Вона впевнена, що Суровицька мала ці гроші віддати на благодійність – повернути лікарням, які витрачали на лікування Оксани бюджетні кошти, або передати до благодійних фондів. Або принаймні побудувати церкву.

Це благодійні кошти, їхня природа особлива. І розмови навколо цього абсолютно зайві, зазначає Кабашна. Однак, каже вона – у них немає жодного доказу того, що Суровицька хоч комусь допомогла.

"Ми знаємо те, на що пішло реально, матеріалізувалось – тобто  квартири, машини, дорогі шуби. Останнього разу на похороні мера Чайки вона з'явилась у новій норковій шубі за 2 тис. дол. На предмети розкоші. Вона увішана золотом, проводить час у дорогих ресторанах, ніде не працюючи, п'є дорогі напої. Кожного дня відвідує басейн. Вона веде по-справжньому світське життя. Це не працюючи, не сплачуючи податки", - запевняє Кабашна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мати Оксани Макар купила собі дві квартири із супердорогим ремонтом і "плазмою"

Правозахисниця впевнена, що гроші у Суровицької є. "Я думаю, що гроші є, і гроші немаленькі. Тут чи за кордоном, я не знаю. Їх треба шукати. Не думаю, що тільки ми зацікавлені в цьому. Є журналісти, які проводять власні розслідування", - каже Кабашна.

"Всі надходження цих грошей ми повинні упорядкувати. Щоб такої історії не повторювалось. Вона може призвести до того, що завтра, знаючи цю історію про Суровицьку, яку люди у Миколаєві бачать у розкішних шубах, більше ніколи нікому не стануть жертвувати. І таким чином нам ще довго доведеться відновлювати інститут пожертвування, допомоги", - додала вона. 

Суровицька просить про допомогу

Сама Суровицька каже, що має проблеми з грошима. Навіть на пам'ятник дочці позичала.  За її словами, до середини травня він вже стоятиме.

"Я вже заплатила. Але я віддала останнє. Я позичала у мами, у тата, у друзів… щоб пам'ятник поставити Оксані, щоб пам'ять була. Всюди, де тільки можна. Хоча би хтось щось. Я на пам'ятник позичала гроші всюди. Тільки не від наших активістів. Хоча би хтось щось, вже було би легше", - розповідає Суровицька.

"Я втратила не тільки дитину, а й роботу, до якої прагнула 8 років в Києві. Я влаштовувала майбутнє, яке мало ось-ось збутися… Я була великою людиною в Києві. Але в мене відібрали одразу все", - додає вона.

Коли вона почне працювати, каже, що не знає. Але обов'язково буде. "Я буду працювати, я з 16 років пахала. Але коли я налаштуюсь і коли зможу, я не знаю", - пояснила Суровицька.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Катеринчук вважає, що матір Макар даремно обливають брудом

Вона наголосила, що була на кількох шоу у Росії. І ніхто її про гроші не питав.

"Жодна людина мені не поставила тему за гроші, куди я поділа тих пару копійок… Хоча це не їхня справа, куди я поділа. З'їла!", - обурено вигукує Суровицька.

А зараз вона чекає на апеляцію у справі. Каже, що апеляція була би вже давно, якби "Присяжнюк не читав 10 томів по одній сторінці".

"Бо він знає, що якщо на зону виїде, він не доїде до етапу. Ті двоє вже давно ознайомились з матеріалами справи", - додає вона. За її словами, Краснощока в тюрмі вже "чекають - не дочекаються".

На апеляцію подали всі – троє засуджених і Суровицька. Всі вважають вирок несправедливим. Засуджені хочуть його пом'якшити. Суровицька прагне довічного для всіх трьох, а не тільки Краснощока.

ДИВІТЬСЯ ФОТО: Мучителі Оксани Макар слухали вирок з кам'яними обличчями

Адвокат одного із засуджених Максима Присяжнюка Антон Долгов каже, що коли буде апеляція, не знає ніхто. Але не раніше, ніж за місяць. Долгов впевнений, що істина у справі Оксани Макар встановлена не була, було кілька порушень. Подання ж апеляції і трьома засудженими, і потерпілою стороною, він вважає ознакою того, що "вирок не є законним для всіх учасників процесу".

Кабашна у свою чергу каже, що суд був необ'єктивним: "Суд першої інстанції був проведений не те що непрофесійно, були фактори, які просто тиснули на суд. Потім саме слідство було проведене вкрай неякісно. Про це всі говорять у Миколаєві. Тобто слідства практично ніякого і не було. Не знаю чому. Мабуть були якісь фактори суспільного впливу".

"Але чому їх не виключили на перших етапах і чому не розглянули абсолютно об'єктивно проведене слідство… Це мабуть питання до влади, яка злякалась чи з якихось причин відступила перед тиском", - додає вона.

На її думку, Апеляційний суд, який буде менш залежним від якихось умовностей, ніж суд першої інстанції, сам розбереться і сам розставить всі крапки над "і". До того ж ще є касація.

Євген Краснощок, Артем Погосян та Максим Присяжнюк нині також чекають на апеляцію - у СІЗО. Тюремники кажуть, що скарг чи інцидентів за їхньою участю не було.

Тим часом у Лучі, де похована Оксана Макар, втомлені увагою ЗМІ мешканці воліють з журналістами не спілкуватись. А поміж собою тільки й говорять про те, яким забезпеченим раптом стало життя родини загиблої дівчини…

Світлана Кузьменко, Ольга Параскун

Відео"Українські сенсації" дізналися всю правду про життя Оксани Макар

Залиште свій коментар

Вибір редакції