Справа про Голодомор розглядатиметься у міжнародних судах

На думку експерта, в Україні справа про геноцид українців у 1932-33 роках не має ніяких перспектив.

Кримінальна справа за фактом вчинення геноциду в Україні 1932-1933 років, порушена Службою безпеки України, має всі шанси дійти до міжнародних судів, де і слід очікувати на її логічне завершення.

Так вважає дослідниця голодоморів Анна Семенюк. В Україні ж, на її думку, цей процес перспективи не має.

"Судовий процес буде, але у нашій судовій системі він буде знівельований. У нас немає суддів, які б на це відважилися", - каже Семенюк.

До міжнародних розглядів слід готуватися вже і дуже ретельно, вважає дослідниця. Для цього, в першу чергу, треба скласти атлас жертв Голодомору.

Сам факт порушення СБУ кримінальної справи за фактом вчинення геноциду Семенюк вважає цілком виправданим, хоч і запізнілим.

Адже жертвами голодоморів в Україні стали, за різними підрахунками, 10-12 мільйонів людей, додала дослідниця. Нині є мільйон очевидців трагедії, які потерпіли і права яких не поновлено, каже Семенюк.

Нагадаємо, 22 травня СБУ після розслідування обставин трагедії спільно з Генпрокуратурою та Інститутом національної пам'яті, керуючись міжнародними конвенціями з прав людини, порушила кримінальну справу за фактом вчинення геноциду в Україні в 1932-1933 роках.

Слідство з’ясувало, що протиправні дії більшовицького режиму були спрямовані на вбивство голодом українців як національної групи, повідомила СБУ. Вже відібрано свідчення очевидців, розсекречено таємні документи, наукові дослідження тощо.

Читайте також:

СБУ порушила кримінальну справу за фактом Голодомору 1932-33 років

На Луганщині вкрали пам'ятник жертвам Голодомору

Ющенко прирік тих, хто заперечує факт Голодомору і репресій

Литвин підтримав Росію: Голодомор не був геноцидом виключно українців

СБУ оприлюднила новий список організаторів Голодомору

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: