Розслідування справи про смерть Чорновола фактично припинена

Джерело в правоохоронних органах повідомило, що розслідування справи зайшло в глухий кут, і найближчим часом його поновлення очікувати не варто.

Справа про загибель відомого діяча В'ячеслава Чорновола 11-річної давності фактично призупинена.

Про це сказав у неофіційній бесіді інформований слідчий, який залучався до роботи слідчо-оперативної групи.

За його словами, причина в багатьох огріхах, допущених на початковій стадії – першими слідчими, оперативниками, експертами, залученими до первинних дій: огляду місця події, збору речових доказів, документуванню свідчень тощо.

"У матеріалах справи величезне накопичення протиріч, нестиковок, неточностей, підтасувань. Незнайомі з УПК і ті просто за голову б схопилися. І зараз людям Щоткіна (заступника генпрокурора) доводиться вибирати, як діяти: закрити очі й рухатися тим же шляхом, що Голомша і його попередники, - або усе починати з нуля ", - каже джерело.

На його думку, "обидва шляхи ведуть у глухий кут", бо "свій свого не підставить", заступники Медведька "бояться журналістів", а "стартувати з чистого аркуша теж не вийде".

"Робота заморожена. Чекають команди від Віктора Януковича, який міг би спитати з Олександра Медведька: "А де, власне, результати вашої роботи, пане генпрокурор?". Але генеральному залишилося до закінчення терміну півроку – він хоче спокійно допрцювати й тихо піти зі сцени. Тому в найближчі місяці справа Чорновола навряд чи зрушиться з точки замерзання ", - сказав слідчий.

Три місяці тому генпрокурор заявив про ексгумацію тіла Євгенія Павлова, водія і помічника-консультанта В'ячеслава Чорновола, – очікувалися результати комплексної судово-криміналістичної експертизи останків, але про них нічого не повідомили.

Заступник генпрокурора Віталій Щоткін, який курирує тепер цю справу, розповів газеті, що після проведення ексгумації Павлова була призначена судово-медична експертиза. "Її результати мали були бути готові 15 березня, але через хворобу експерта їх поки немає. Очікуємо до початку квітня", - сказав він.

"По Чорноволу – його син нардеп Тарас Чорновіл ще не дав згоди на проведення ексгумації. Дозволить – одразу призначимо додаткову комісійну судово-медичну експертизу і по В'ячеславу Максимовичу", - сказав Щоткін.

"Крім того, проводиться судово-технічна експертиза на предмет визначення механізму ушкоджень керуванням автомобіля "Тойота" і можливого завдання тілесних ушкоджень на голові у водія Павлова", - сказав він.

"У фахівців достатньо дослідницьких матеріалів, щоб усе вивчити й установити точну причину ушкоджень. Необхідності в додаткових дослідженнях немає. Ушкодження, які призвели до смерті Павлова і Чорновола ідентичні, але висновки винесуть експерти. Більше нічого нового у слідства немає", - зазначив Щоткін.

"Зміна керівника слідчо-оперативної групи пояснюється тим, що попередній товариш пішов на підвищення... Мені і раніше доводилося займатися цією справою. Робота ведеться відповідно до плану, терміни виконання контролюються", - запевнив він.

А колишній прес-секретар В'ячеслава Черновола Дмитро Понамарчук, який їхав із загиблим в автомобілі, вважає, що "потрібно допитати тих слідчих, які починали цю справу, і притягнути їх до відповідальності" – зокрема, Миколу Пастушенка.

"Нехай би відповів, перед ким звітував, чому в матеріалах перенумеровані сторінки, не збігаються матеріали експертиз і явна фальсифікація справи", - каже Понамарчук, додаючи: "І співробітників Служби безпеки треба порозпитувати, хто давав вказівки в 1999 році припинити справу за статтею про вбивство...".

Понамарчук допускає, що Чорновіл був все ж таки убитий, а багато доказів зникло.

Нагадаємо, раніше Тарас Чорновіл назвав три варіанти можливих вбивць батька та обіцяв погодитися в разі необхідності на ексгумацію тіла свого батька.

Читайте також:

Чорновіл назвав ймовірних замовників вбивства свого батька

Сьогодні 11 річниця загибелі В’ячеслава Чоpновола

Чорновіл назвав умови дозволу на ексгумацію тіла свого батька

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: