"Справа рюкзаків". У САП пояснили, чому закрили провадження щодо сина Авакова та Чеботаря

Дата публікації
Перегляди
2894
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Справа рюкзаків". У САП пояснили, чому закрили провадження щодо сина Авакова та Чеботаря

Фото: Reuters

У слідства немає доказів їхньої винуватості.

Через відсутність доказів обізнаності сина міністра внутрішніх справ України Олександра Авакова та екс-заступника міністра МВС Сергія Чеботаря щодо неналежної якості рюкзаків, які закуповувалися для МВС, притягнути їх до кримінальної відповідальності неможливо.

Про це повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, пише УНІАН.

"Слідство встановило, що мали місце факти проведення тендеру з визначеним наперед переможцем та поставки неякісних рюкзаків, проте відсутність доказів обізнаності Чеботаря С.І. і Авакова О.А. з неналежною якістю рюкзаків унеможливлює притягнення їх до кримінальної відповідальності", - йдеться у повідомленні.

За даними САП, один із адвокатів підозрюваних допоміг знищити спеціальний засіб, на який вівся запис в кабінеті Чеботаря.

"За таких обставин, враховуючи, що доказів, які б поза розумним сумнівом спростували версію Литвина В.Я., не здобуто та можливості для їхнього здобуття вичерпано, прокурором у кримінальному провадженні ухвалено рішення про його закриття у частині – щодо Чеботаря С.І. та Авакова О.А", - пояснили у прокуратурі.

Як зазначили у САП, третій підозрюваний у справі, Володимир Литвин, після ознайомлення з матеріалами провадження дав свідчення, що саме він вчинив одноосібно злочин – ”перемігши на тендері, виготовив неякісні рюкзаки та за підробленими документами поставив їх МВС України, інші підозрювані до цього стосунку не мали та про факт поставки неякісних рюкзаків не знали”, а також запевнив, що готовий відшкодувати завдану шкоду.

"Оскільки Литвином В.Я. по суті визнано факт вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 358, ч. 4 ст. 190 КК України, будуть вжиті заходи щодо притягнення його до кримінальної відповідальності”, - додали у відомстві.

Окрім цього прокурори зауважили, що один з ключових свідків обвинувачення не зміг під час допиту в судовому засіданні повністю підтвердити свої свідчення.

Нагадаємо, 2015 року МВС закупило п’ять тисяч наплічників для Нацгвардії. За версією слідства, ціна товару була завищеною, а якість не відповідала стандартам.

На початку листопада 2017 року сина очільника МВС Олександра Авакова затримали представники НАБУ. Його підозрювали в поставках рюкзаків для поліції за завищеними цінами. Згодом суд відпустив його під особисте зобов'язання батька-міністра Арсена Авакова з вимогою здати всі паспорти до Державної міграційної служби. На чоловіка надягнули електроний браслет. А пізніше зняли арешт з майна у Києві та Харкові, що був накладений після низки обшуків. Втім, Солом'янський суд Києва згодом поновив арешт на майно сина міністра внутрішніх справ України.

Також через підозру у розтраті понад 14 млн грн під час тендеру щодо постачання рюкзаків для МВС було затримано колишнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря. За версією слідства, він був причетним до закупівлі коштом МВС України рюкзаків за ціною, яка була суттєво вища за середньоринкову. При цьому товар не був поставлений вчасно і не відповідав встановленим вимогам. У результаті держава зазнала збитків у розмірі понад 14 млн грн.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2894
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація