Справа Стерненка: активіст звинувачує СБУ в упередженості та порушенні його прав

Йдеться про пост від СБУ, де вони фактично стверджують, шо активіст – вбивця.

Одеський громадський активіст Сергій Стерненко заявив, що Служба безпеки України, порушила презумпцію невинуватості. Йдеться про пост від СБУ, де вона фактично стверджує, шо активіст – вбивця.

Про це він написав у своєму Facebook, а також заявив журналістам після виходу з Головного слідчого управління СБУ.

”На офіційному сайті СБУ у стверджувальній формі вказується, що я вчинив вбивство Івана Кузнєцова, що я наніс йому удар ножем у серце, після того як він нібито на мене вже не нападав. Ця публікація була написана без погодження зі слідчим та прокурором. Вони сказали, що не надавали жодних відомостей про слідство жодним підрозділам СБУ і пресслужбі зокрема. Така заява є грубим порушенням презумпції невинуватості, вона порушує ст. 62 Конституції та ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод”, - сказав активіст.

Це надзвичайно грубе порушення ст. 6 Європейської конвенції про захист прав людини та ст. 62 Конституції України....

Опубліковано Сергієм Стерненком Четвер, 11 червня 2020 р.

Активіст заявив, що цей факт, як і багато інших, піде в Європейський суд з прав людини.

Водночас адвокат Стерненка Віталій Коломієць заявив, що у підозрі, врученій його підзахисному, вказані результати експертиз, що містять взаємовиключні дані, а слідчий приховує від підозрюваного матеріали, які є загальнодоступними.

”Він каже: я не можу давати ці матеріали, бо вони не обґрунтовують клопотання про домашній арешт”, - сказав Коломієць.

За його словами, підозра міститься на 5 сторінках.

"4 сторінки про те, як Сергій захищався, а одну вони вигадали, що в нього раптово виник умисел догнати нападника і через 90 метрів завдати удари", - сказав адвокат.

Оскільки під час нападу Стерненко вів стрім з місця подій, то у захисту є спростування цієї тези.

"Відео спростовує те, що вони говорять, що Кузнєцов після нападу упав, втратив свідомість та помер. На стрімі, який почався за деякий час після того, як Сергій відбив напад, видно, що Кузнєцов подає свідомі ознаки життя", - заявив адвокат.

Водночас він заявив, що ніж, який мав із собою Стерненко, за висновками експертизи, не є холодною зброєю і вільно продається у магазинах, оскільки є звичайним складаним ножем.

Стерненко та адвокати мають намір відстоювати безпідставність підозр на суді з обрання йому запобіжного заходу.

Нагадаємо, пізно ввечері 24 травня 2018 року в Одесі громадський активіст Сергй Стерненко заявив, що на нього напали двоє чоловіків поблизу його дома. Під час захисту Стерненко смертельно поранив одного з нападників, другий чоловік втік. Його потім затримали, а пізніше відпустили. 

Це був вже не перший замах на життя активіста. Раніше у різних містах України активно поширювалися акції на його підтримку із хештегом #рукигетьвідСтерненка. Люди виходили на протести через те, що Стерненку найближчим часом мають оголосити підозру в умисному вбивстві.

Сьогодні ж вручили клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту. Про це стало відомо після того, як йому вручили підозру за двома кримінальними статтями.

Відео Одеського активіста Сергія Стерненка вчергове викликали на допит і збираються вручити підозру

Справа Сергія Стерненка: одеського активіста та екс лідера тамтешнього осередку правого сектора вчергове викликали на допит і збираються вручити підозру.

Одеського активіста Сергія Стерненка вчергове викликали на допит і збираються вручити підозру

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів