Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Справа захоплених моряків: Міжнародний трибунал ООН визнав, що має право розглядати суперечку проти РФ

Рішення про наявність попередньої юрисдикції оголосив голова трибуналу.

Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, що має право розглядати суперечку України проти Росії у справі захоплених українських моряків.

Відповідне рішення трибунал оголосив у суботу, 25 травня. 

Рішення про наявність попередньої (prima facie) юрисдикції оголосив голова трибуналу, суддя Чжин Хьон Пак.

Це дає трибуналу право винести рішення про задоволення або відхилення вимог України негайно звільнити українських моряків.

Російська делегація на оголошенні першого вироку суду була відсутня. Водночас українську делегацію очолює заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

Нагадаємо, Міжнародний морський трибунал ООН 10 травня провів слухання за позовом України про заходи щодо РФ для звільнення полонених українських моряків і захоплених кораблів. Раніше Росія повідомила, що не братиме в них участі. Україна подала до міжнародного трибуналу з морського права з проханням вжити тимчасових заходів і зобов’язати Росію звільнити українських моряків і кораблі. 

Як відомо, 25 листопада 2018 року два малих броньованих артилерійських катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з Одеси до Бердянська для створення нової бази ВМС в Азовському морі. Вранці того ж дня російський військовий корабель здійснив таран буксира "Яни Капу" недалеко від Керченської протоки. З екіпажу буксира ніхто не постраждав. Після цього російська сторона заблокувала прохід Керченською протокою. Українські кораблі простояли біля Керченської протоки до вечора 25 листопада і вирішили повернутися в Одесу. Після початку руху російські прикордонники почали переслідування українські судна, а після застосували зброю, напавши на них.Кораблі були захоплені, а 24 члени екіпажу взяті в полон. Кілька з них отримали поранення під час нападу

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону. Пізніше всі українські моряки визнали себе військовополоненими Росії.

У середині січня 2019 року суди у Москві розглянули питання подовження запобіжного заходу морякам. Клопотання адвокатів про поводження з ними як з військовополоненими або ж зміну запобіжного заходу судді відхилили і подовжили їм арешти до 24-26 квітня. Аналогічне рішення було ухвалене і в квітні, продовживши арешт морякам до середини літа 2019 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції