Справа Зміїного: на боці України нафти більше, але вона ефемерна

Україні дісталася більшість розвіданих нафтогазових родовищ, але їх запаси "не мають критичного значення".

Представник України в Гаазькому суді Володимир Василенко стверджує, що примітивно оцінювати рішення суду у "справі острова Зміїного" як однозначну перемогу Румунії.

"На стороні України залишились практично всі розвідані нафтогазові родовища", - заявив він. Втім, уточнив Василенко, розвідані запаси – це ефемерне поняття.

"Тому що навіть щодо розвіданих запасів не існує точних підрахунків. А ті підрахунки, які є, свідчать про те, що запаси газу не дуже великі і принаймні сьогодні не мають критичного значення для вирішення енергетичних проблем жодної зі сторони, і якогось геополітичного впливу вони мати не можуть", - пояснив професор.

За його словами, називають цифру від 50 до 100 млрд. кубометрів газу.

Василенко також звернув увагу на те, що, за рішенням суду, Зміїний визнано островом на території України.

"І лінія делімітації, яка проведена судом, засвідчила, що Зміїний має право не лише на 12-мильне територіальне море, але й континентальний шельф під ним та виключну економічну зону поза межами цієї смуги. І нарешті головне – в результаті визначеної судом лінії делімітації морські простори в районі делімітації співвідносяться як 2,1:1 на користь України", - додав він.

Уповноважений України в Гаазі підкреслив, що дуже важливим є сам факт залагодження суперечки з Румунією, що може вплинути на відносини з НАТО та ЄС, членом яких вона є. "Тому якщо не вдаватись до виокремлення якихось окремих аспектів у цій справі, то виграли обидві сторони", - резюмував він.

Нагадаємо, 3 лютого Міжнародний суд ООН в Гаазі виніс вердикт за позовом Румунії до України про делімітацію морського кордону між цими країнами в Чорному морі. До Румунії перейшло 79,34% спірних територій Чорноморського шельфу. За оцінками експертів, йдеться про 12 млн. т нафти і 70 млрд. кубометрів газу.

Офіційний Бухарест сприйняв рішення суду як безумовну перемогу. Президент країни Траян Басеску привітав румунських дипломатів з "величезним успіхом".

Натомість українські дипломати наголошували на "компромісному рішенні". Втім, МЗС заявило, що Україна "дуже задоволена" ухваленою постановою.

Читайте також:

Румунії дісталася більша частина шельфу біля Зміїного
СП: Україна отримала більшу частину родовищ біля Зміїного
Україна задоволена рішенням по Зміїному

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: