Справу про "дегероїзацію" Бандери відклали, пославшись на хворобу судді

Вищий адмінсуд переніс розгляд справи про позбавлення Степана Бандери звання Герой України на невизначений термін.

Вищий адміністративний суд переніс розгляд справи щодо позбавлення Степана Бандери звання Героя України, пояснивши це хворобою судді.

До початку засідання, запланованого на 29 березня, у суді з'явилося офіційне повідомлення, в якому йшлося про те, що розгляд справи щодо Бандери переноситься на невизначений термін через хворобу судді Леонтович. Про це повідомив юрист "Нашої України" В'ячеслав Мартинюк, який представляє в суді сторону екс-президента Віктора Ющенка.

Мартинюк припустив, що хвороба судді - це лише привід для того, щоб перенести розгляд справи до моменту розгляду аналогічної справи стосовно Романа Шухевича.

Він також не виключив ймовірності, що справу перенесено у зв'язку з тим, що колегія суддів не хоче брати на себе відповідальність за таке рішення.

"Рішення двох попередніх судів щодо Степана Бандери є незаконним і необґрунтованим, ухваленими з численними порушеннями норм матеріального та процесуального права. Окрім того воно носить політичний характер, що є доказом того, що судова система останнім часом стає дедалі більш залежною від вказівок Адміністрації президента", - заявив Мартинюк.

Нагадаємо, у квітні минулого року Донецький окружний адмінсуд визнав указ Віктора Ющенка про присвоєння Бандері звання Герой України протиправним і таким, що підлягає скасуванню.

12 січня цього року Адміністрація президента заявила, що суд забрав у Бандери звання Героя, пославшись на квітневе рішення. Указ про героїзацію лідера ОУН зник з сайту глави держави. Пізніше Вищий адмінсуд підтвердив, що указ про героїзацію відмінено.

Екс-президент Віктор Ющенко, онук Бандери Степан, партія ВО "Свобода", низка адвокатів і правозахисників подали касаційну скаргу до ВАСУ на вищезазначене рішення судів першої та апеляційної інстанції.

Читайте також:

Донецькі депутати назвали Бандеру "ганебним героєм"

Одеса ухвалила: Бандера і Шухевич не герої, бо співпрацювали з Гітлером

ВАСУ зупинив розгляд справи про "дегероїзацію" Шухевича

"Свобода": бандерівська армія перейде Дніпро і викине "синьожопу банду"

ВідеоСправу про "дегероїзацію" Бандери відклали, пославшись на хворобу судді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: