Справу про позбавлення звання героїв радянських воїнів передано у ВАСУ

Вищий адміністративний суд України розгляне справу про позбавлення звання "Героя України" радянських солдат.

Справу про позбавлення звання "Герой України" радянських воїнів-негромадян України за позовом одного з членів ГО «Гармонія та порядок» розгляне Вищий адміністративний суд України (ВАСУ). Саме у його провадження 21 травня передав матеріали справи за позовом до президента України про визнання незаконними та скасування відповідних указів президента суддя Львівського окружного адміністративного суду (ЛОАС) Ростислав Москаль.

Про це повідомили в прес-службі ГО "Гармонія та порядок".

Керувався суддя Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо недопущення зловживань правом на оскарження», який набрав чинності 15 травня 2010 р. У цьому Законі визначено, що оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної ради України, президента України, Вищої ради юстиції здійснюється лише через ВАСУ.

На думку координатора ГО «Гармонія та порядок» Дмитра Гудими, аналогічна доля чекає й інші «справи радянських героїв», оскільки за наявною інформацією ЛОАС більш ніж за місяць часу не відкрив провадження за жодним з таких позовів. А вимоги вищевказаного Закону зобов'язують суддів нижчестоящих суддів, якщо ті не відкрили провадження у справах про оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної ради України, президента України чи Вищої ради юстиції, передавати наявні матеріали до ВАСУ. Інша справа, що затягування суддів ЛОАС з відкриттям проваджень у «геройських справах» було, напевно, невипадковим.

За словами члена ГО «Гармонія та порядок» Богдана Потопальського, його позов про дегероїзацію радянських воїнів суддя ЛОАС Володимир Сакалош залишив без руху незаконно та явно необґрунтовано. Суддя в ухвалі посилався на те, що «позивач не зазначив та не додав докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом». А якими ж іще доказами можна підтвердити незаконність «геройських» указів, як не наданими разом з позовною заявою самими такими указами та біографічними довідками нагороджених осіб-негромадян України, а також відомими кожному судді вимогами Закону "Про державні нагороди"?!

Отож, питання законності нагородження вищою державною відзнакою радянських воїнів – Олексія Береста, Михайла Василишина, Тетяни Маркус, Анатолія Шапіро та Кузьми Дерев'янка – вирішить ВАСУ. А з'ясуванням законності дій деяких суддів ЛОАС, які безпідставно не відкрили провадження у «геройських справах», займеться Львівський апеляційний адміністративний суд.

Нагадаємо, після скасування донецькими судами звання «Героя України» Шухевичу та Бандері наприкінці квітня – початку травня з ініціативи ГО «Гармонія та порядок» її члени та інші громадяни подали позовні заяви у Львівський окружний адміністративний суд до президента України Віктора Януковича про визнання незаконними та скасування указів президента, якими таке звання присвоєно радянським воїнам-негромадянам України Олексію Бересту, Михайлу Василишину, Тетяні Маркус, Анатолію Шапіро та Кузьмі Дерев'янку.

Читайте також:

Герої України та СРСР отримуватимуть пожиттєву стипендію в 3000 гривень

Донецький суд позбавить радянського офіцера звання Героя України

Бандера та Шухевич стали почесними громадянами Івано-Франківська

 У львівському суді оскаржили героїзацію радянських воїнів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: