Справу проти Шкіля призупинили

Генеральна прокуратура призупинила розслідування кримінальної справи щодо екс-депутата ВР V скликання від БЮТ Андрія Шкіля.

Генеральна прокуратура призупинила розслідування кримінальної справи проти члена Блоку Юлії Тимошенко Андрія Шкіля за підозрою в організації масових заворушень в 2001 році в Києві. 

Про це повідомили "Українські Новини” з посиланням на начальника прес-служби Генпрокуратури Олексія Бебеля.
"Кримінальну справу (за частиною 1 статті 71 Кримінального кодексу (організація масових заворушень) зупинено", - сказав Бебель.

Як писав iPlus, Генеральна прокуратура України 25 червня поновила розслідування кримінальної справи щодо народного депутата п`ятого скликання від БЮТ і екс-голови УНА-УНСО Андрія Шкіля за ч.1 ст.71 Кримінального кодексу України (організація масових безпорядків), яку було порушено в 2001 році.

Андрій Шкіль
УНІАН
Андрій Шкіль у клітці для підсудних. 2 жовтня 2001р.
Про це повідомляла газета "Сегодня" (№160 від 20 липня), посилаючись на копію листування, що потрапило в редакцію, між депутатом-"регіоналом" Владиславом Забарським і заступником генерального прокурора Ренатом Кузьміним.

"Після того, як 12 червня цього року Андрій Шкіль добровільно склав із себе повноваження депутата, я наступного дня відправив депутатський запит на ім`я генпрокурора Олександра Медведька. В ньому я поцікавився, чи поновлено у такому разі його кримінальну справу, а якщо ні, то я попросив генпрокурора дати вказівку завершити слідство й направити справу до суду", - цитує газета слова Забарського.

За його словами, 26 червня заступник генпрокурора Кузьмін повідомив йому про те, що досудове розслідування щодо Шкіля поновлено.

"Ця справа буде своєрідним тестом для Банкової, яка, як відомо, контролює суди, на її прозорість і чесність. Адже вона неодноразово заявляла, що бандити повинні сидіти у в`язницях. Але я припускаю, що президентським Секретаріатом буде ініційоване затягування слідства або оскарження в Печерському суді постанови про порушення кримінальної справи щодо Шкіля з подальшим її припиненням. Мені тоді буде цікаво подивитися на останнього, як він у свою чергу дивитиметься в очі тим 18 хлопчакам, які відсиділи, яких він вивів на акцію. Це буде тестом і для БЮТ: чи скористається Шкіль своєю недоторканністю після виборів 30 вересня, щоб уникнути суду", - вважає Забарський.

Андрій Шкіль
УНІАН
Тоді ще лідер УНА-УНСО Андрій Шкіль пише гасло "Волю політв'язням" на воротах Лук'янівського СІЗО в Києві під час чергового етапу акції "Повстань, Україно!" у неділю, 9 березня 2003р.
Газета також повідомляє, що Андрій Шкіль дізнався про поновлення розслідування кримінальної справи від кореспондента "Сегодня". "Я вважаю, що це помста з боку Забарського особисто й Партії регіонів загалом за те, що я та інші депутати-опозиціонери склали недавно з себе депутатські повноваження, а в наступному парламенті ми доб`ємося зняття депутатської недоторканності, щоб кримінальні авторитети з регіоналів постали перед судом", - цитує "Сегодня" слова політика.

Він також заявив про свою готовність відмовитися від депутатської недоторканності у випадку, якщо ця норма не буде внесена в законодавство на момент проведення слідства у його кримінальній справі й на час проведення суду.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: