Справу проти Цушка закрито

Справу проти міністра внутрішніх справ Василя Цушка закрито постановою Печерського районного суду. Інформацію підтвердив заступник генпрокурора Ренат Кузьмін.


Печерський районний суд Києва скасував постанову колишнього виконувача обов'язків генерального прокурора Віктора Шемчука про порушення кримінальної справи проти міністра внутрішніх справ Василя Цушка за перевищення службових повноважень.

Про це повідомляють „Українські Новини” з посиланням на начальника прес-служби Генпрокуратури Олексія Бебеля.

З його слів, зараз генпрокуратура вивчає законність цієї постанови суду, і за результатами розгляду буде ухвалювати відповідне рішення.

Раніше, 24 травня, співробітники "Беркута" зламали вхідні двері до генпрокуратури й двері до приймальні генпрокурора.

Усе це відбулося після звільнення генерального прокурора Святослава Піскуна.

25 травня генпрокуратура порушила кримінальну справу проти Цушка за перевищення службових повноважень.

Сам колишній виконувач обов’язків генпрокурора Віктор Шемчук не знав про скасування Печерським райсудом Києва постанови про порушення кримінальних справ, пов`язаних зі захопленням будинку генеральної прокуратури, щодо міністра внутрішніх справ Василя Цушка.

"При мені ці справи активно розслідувалися. Підстави як для їхнього порушення, так і для подальшого залучення до відповідальності усіх винних були. Куди вони (підстави) пропали – я не знаю", - заявив Шемчук газеті "Комерсант-Україна".

Віктор Шемчук
УНІАН
Віктор Шемчук не знає про закриття справи проти міністра внутрішніх справ

Водночас заступник генпрокурора Ренат Кузьмін, який курує діяльність головного слідчого управління ГПУ, у вівторок підтвердив: постанови про порушення даних кримінальних справ справді скасовано в судовому порядку.


У вівторок стало відомо, що Печерський райсуд скасував постанови про порушення кримінальних справ, пов`язаних зі захопленням будинку ГПУ 24 травня.

Шемчук, що виконував на той момент обов`язки генпрокурора, порушив 4 кримінальні справи. Спершу їхнє розслідування було доручено СБУ, однак після повернення на посаду генпрокурора Олександра Медведька всі ці справи витребувала генпрокуратура.

Скасування постанов про порушення кримінальних справ, пов`язаних зі захопленням будинку ГПУ, ініціював голова МВС. У постанові Печерського суду, винесеній ще 14 червня, зазначено, що інтереси позивача представляв "адвокат Ю.А. Кришмарела".

Адвокат міністра оскаржив справи, порушені за фактами перевищення влади й службових повноважень Цушком і співробітниками МВС, а також кримінальну справу за фактом захоплення будівлі Генпрокуратури і справу за фактом перешкоджання виконанню службових обов`язків членам оперативно-слідчої групи СБУ.

Як повідомляє видання, рішення щодо скасування постанов про порушення кримінальних справ Печерський райсуд прийняв на підставі того, що під час їх винесення не було проведено відповідної дослідчої перевірки. При цьому суд не взяв до уваги, що пізніше в ході розслідування цих справ співробітники СБУ опитали понад 100 осіб.

Цушко
Поки Цушко хворіє, справу проти нього встигли відкрити та закрити

Водночас у провадженні генпрокуратури залишилася ще одна, п`ята кримінальна справа, порушена за фактом захоплення будинків ГПУ одним зі слідчих головного слідчого управління ГПУ.

"Ця справа – інша сторона медалі. Генпрокуратура розглядає втручання у свою діяльність і захоплення будинку співробітниками УДО", - розповіло джерело в головному слідчому управлінні, на яке посилається УНІАН.

Начальник УДО Валерій Гелетей стверджує, що його підлеглих допитали тільки як потерпілих. "Співробітники УДО 24 травня знаходилися на своєму робочому місці. У нас 14 потерпілих, 1 особа лежить у лікарні. І склад злочину щодо них задокументований", - заявив він.

Гелетей переконаний, що розслідування справ, постанови про порушення яких скасовано в судовому порядку, буде відновлено.

"Не так просто буде закрити ці справи, як це комусь хочеться. Суд може закривати все, що завгодно... Подивимося, як генпрокуратура буде діяти. Вона повинна, просто зобов`язана аргументовано доводити законність порушення цих справ", - переконаний він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: