Справу Тимошенко віддали в Печерський суд

БЮТ скаржиться, що Генпрокуратура передала справу до Печерського суду з порушенням закону, оскільки не розглянула жодного з 50 клопотань Тимошенко.

Кримінальну справу проти екс-прем’єра Юлії Тимошенко щодо укладання газових контрактів з Росією вранці 17 червня було передано до Печерського районного суду. Про це слідчий Нечвоглод повідомив захиснику Тимошенко Сергію Власенку.

"Передача справи до суду відбулася з черговим грубим порушеннями Кримінально-процесуального кодексу (КПК) та всупереч здоровому глузду", - цитує Власенка прес-служба БЮТ.

Він нагадав, що 16 червня було останнім днем ознайомлення з матеріалами справи і відповідно до вимог статей 218 та 221, Тимошенко та її захист мали право направити до прокуратури відповідні клопотання.

"Вчора, о 17:15, Сергій Власенко зателефонував слідчому та повідомив, що готовий передати йому близько 50 клопотань про проведення додаткових слідчих дій, допитів, очних ставок та експертиз. Оскільки Нечвоглод повідомив, що його "нема та не буде" на робочому місці, Тимошенко змушена була направити клопотання поштою", - сказано у повідомленні.

"Відповідно до закону, перед складанням обвинувального висновку слідчий зобов’язаний розглянути всі ці клопотання, і лише після цього приймати рішення, чи повернутися до стадії досудового слідства, чи складати висновок", - пояснив Власенко.

Крім того, за його словами, починати писати висновок слідчий має право лише після того, як сплив термін на ознайомлення зі справою, в даному випадку – з 17 червня.

"Це означає, щоб поспіти на 9:00 ранку до суду, пан Нечвоглод висновок писав вночі, що так само є незаконним. На фоні таких порушень, я не здивуюся, якщо до матеріалів справи вже долучено і рішення суду у даній справі", - наголосив Власенко.

Прес-служба БЮТ нагадала, що 20 червня в Апеляційному суді Києва має розглядатися питання про незаконність обмеження Тимошенко в строках на ознайомлення з матеріалами справи.

"Таке публічне відверте нехтування законом у цій справі в чергове свідчить, про те, що матеріали справи сфальсифіковані та не містять жодних доказів вини Тимошенко", - зазначили в БЮТ.

Як відомо, на початку квітня Генпрокуратура порушила проти Юлії Тимошенко справу за фактом перевищення влади і службових повноважень під час укладення газових контрактів з Росією у 2009 році.

Читайте також:

Справа Тимошенко може спричинити санкції ЄС проти України

Ющенко знов назвав Тимошенко своєю найбільшою помилкою

Суд відмовився визнати незаконною справу проти Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: