Справу українця Марківа у Італії розглядатиме суд присяжних

Справу українця Марківа у Італії розглядатиме суд присяжних

Дата публікації
Перегляди
1481
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Справу українця Марківа у Італії розглядатиме суд присяжних

Віталій Марків / Фото: скриншот з відео

Наступне засідання призначили на середину вересня.

У Павії відбулось перше слухання справи українця Віталія Марківа судом присяжних. Його звинувачують у загибелі журналіста Андреа Роккелі у 2014 році, йдеться у ТСН.16:45.

До того протягом 10 місяців справа перебувала на розгляді у попередньому суді, де 90% справ закриваються і далі не йдуть, однак з оглядом на важкість звинувачень справа Марківа пішла до суду присяжних. Колегія присяжних складається з 15 осіб, 12 з яких – жінки. Захист українця занепокоєний, що присяжні можуть діяти емоційно, не враховуючи факти.

Сьогодні суд розглянув технічні питання – серед яких, чи допускати журналістів на слухання. Було вирішено допустити три знімальні групи – "Радіо Свобода", одного італійського та одного російського ЗМІ. Також обвинувачення просило долучити до справи та визнати постраждалою стороною асоціацію місцевих журналістів, і їх визнали потерпілими так само, як і родину журналіста.

Суд визначився з подальшим розкладом засідань – наступне відбудеться 14 вересня і далі кожні два тижні. Такий термін було надано для того, щоб посол України в Італії зміг підготуватись до справи, оскільки він буде представляти в суді державу Україну, країні буде пред'явлено позов так само як і головному обвинувачуваному.

В Італії розпочався суд у справі нацгвардійця Віталія Марківа

В Італії розпочався суд у справі нацгвардійця Віталія Марківа

На суді була присутня родина загиблого журналіста. Вони наполягають на тому, що українець винен.

Обвинувачення не надало доказів, що обстріл, від якого загинув Роккелі, було здійснено з автомата, який був у Марківа. Балістичної експертизи у справі немає і цих експертиз захист Марківа не бачив. Обвинувачення досі ґрунтується на словах журналістки, яка перебувала під Слов'янськом так само, як і загиблий.

Марківа приїхали підтримати українці з різних міст Італії. Вони не вірять у провину співвітчизника. Адвокат впевнений, що невинуватість Віталія вдасться довести.

Нагадаємо, у липні 2017 року в Італії за підозрою в причетності до вбивства на Донбасі фоторепортера Андреа Роккелі арештували українського військового Віталія Марківа. Затриманий українець виявився заступником командира взводу першого батальйону оперативного призначення НГУ імені Кульчицького. Марків майже рік перебуває під вартою у в’язниці Мілана.

Кореспондент Радіо Свобода Ірина Смирнова

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1481
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація