Спроба вбивства українського науковця: Росія полює на диво-зброю, яку створили у вітчизняному інституті

Дата публікації
Перегляди
6318
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Спроба вбивства українського науковця: Росія полює на диво-зброю, яку створили у вітчизняному інституті

Фото: pixabay.com

Завдяки СБУ науковцю та його колезі вдалося вижити під час замаху на їхнє життя.

В Україні розробили диво-зброю. У ній є спеціальний генератор, який продукує імпульс фантастичної потужності: так званий "вибухово-магнітний". Цей імпульс - паралізує всю електроніку навколо. Якщо це командний пункт - усі екрани комп’ютерів у ньому - вмить стають чорними. А потужні ракети, якими з цього пункту керували, - перетворюються на мертве залізо.

Про це повідомляють у сюжеті ТСН.Тиждень.

Вибухо-магнітний генератор, який створили в Україні, диво-зброя, яка дає можливість без людських жертв закінчити війну. Розробка настільки цінна, що Кремль почав ціле полювання за її автором. Але - як це часто буває - щось пішло не так. 

Замах на розробника

Віталій Зарубін, співробітник інституту електромагнітних досліджень, побачив обличчя свого вбивці за кілька секунд до того, як той натиснув на кнопку підривання вибухівки. Причина з якої посягали на життя українського науковця - нова високотехнологічна вітчизняна військова розробка.

Кілер приїхав до Сєверодонецька з російського міста Улан-Уде. Виїжджав поспіхом. Навіть не встиг змінити теплі лижні штани на менш помітний на півдні одяг. Тут, в Україні, на нього чекав фальшивий паспорт із тризубом, який йому в умовленому місці залишив співробітник ФСБ.

Від початку кожен крок кілера був під контролем контррозвідки СБУ. У режимі двадцять чотири на сім. Перед виконанням "замовлення" найманець знайшов  підготовлену для нього вибухівку - магнітну міну під однією з плит у центрі Сєвєродонецька.

Кілер постійно стежив за старенькою “Тойотою”, яка належить співробітнику інституту електромагнітних досліджень, його цікавив пасажир - заступник директора інституту, який розробляє електромагнітну зброю. Саме під пасажирське сидіння прибулець з Росії встановив вибухівку. У машину сіли двоє, Віталій Зарубін та його пасажир-науковець. Кілер з пультом відійшов на безпечну відстань і натиснув на кнопку. Синя машина мала розлетітися на шматки  неподалік  дитячого майданчика.

Із приреченого авто на потуги кілера дивилися дві пари очей. Обидва чоловіки цілковито свідомо брали участь у спецоперації. Розуміли - ніби все під контролем. Але ці секунди очі в очі з кілером - каже Віталій - ніколи вже не забуде.

"Він дістав пульт став натискати і повертати голову в нашу сторону. Натискає і повертає. Натискає. І подив. Повертає голову в наш бік, холодок по тілу пройшов", - розповідає Віталій Зарубін, співробітник Інституту електромагнітних досліджень:

Заміноване авто не вибухнуло.  А душогуба миттєво скрутили люди в цивільному. Він не знав, що за кілька годин до його візиту "закладку" з пекельною машинкою відвідали поліційні вибухотехніки. Вони замінили пристрій на точно такий же зроблений муляж, а справжню вибухівку віддали експертам.

Кілер-невдаха зараз за ґратами, у слідчому ізоляторі. Та він переконаний, що замовники невдовзі витягнуть його звідси. Саме тому погоджується відкрити обличчя.

"Я підписав угоду із співробітником ФСБ. Звертаюся до вас з проханням, з величезним, включити мене в обмінні списки. Я звертаюся до тих співробітників, які відправили мене сюди. Я сподіваюся, що це управління не осоромить честь свою, ну, не покине людину, яку вони відправили", - говорить кілер.

Відомо, що кілер має дві вищі освіти. 

Як все було

За кілька місяців до замаху контррозвідники затримали російського агента під час спроби купити документацію на розробку української високотехнологічної зброї. В її основі потужний електромагнітний імпульс, від якого неможливо врятувати електронні пристрої. Секретні дані мав продати ворогу поважний вітчизняний науковець. Але натомість він передав інформацію про агента українській контррозвідці. 

"Мені сказали, ліквідуй провокатора. Там не було слова "свідок". Мені сказали, провокатор і агент СБУ", - говорить підозрюваний у замаху на вбивство.

Чому Росію так цікавить розробка українців

Іінститут, де працює Віталій Зарубін, виготовляє компоненти для радіоелектронної боєголовки. Уже кілька десятиліть у секретних лабораторіях науковці намагалися створити зброю майбутнього. І от вона,  гармата, яка здатна “вбити” всю електроніку противника - вибухомагнітний генератор. Вона множить на нуль увесь новітній арсенал ворожого сусіда. Не дивно, що Росія намагається вкрасти документацію з цього інституту.   

Цей прилад генерує імпульс, який перетворює бойовий дрон на безпорадний шмат заліза. Генератор легко впорається з цілим роєм “безпілотників”. Від одного невидимого пострілу вони падають з неба, мов здобич до ніг мисливця.

Такий компактний генератор, як стверджують науковці, не шкодить людям, проте “вбиває” всю високу технологію противника. Дрони падають, радіостанції замовкають, комп'ютери вигорають, а отже ракети нікуди не летять, перетворюючись на мертве залізяччя. Якщо, замість бойової речовини, його встановити на бомбу, ракету або снаряд, то можна залишити військо противника без командних пунктів. Та без зайвих жертв закінчити війну.

"Результат -  безповоротне ураження всієї електроніки в радіусі трьохсот метрів. Якщо скинути над командним пунктом - то йому кінець. Все буде, але працювати він не буде", - говорить директор інституту електромагнітних досліджень Юрій Ткач.

Замовниками генераторів, які тут виробляють серійно, є лише зарубіжні друзі України. Натомість наш ворог наполегливо полює за українськими військовими секретами. І нинішня невдала спроба заволодіти ними точно не була останньою. 

Андрій Цаплієнко, Олексій Осавчук, Віталій Ткачук, “ТСН Тиждень”, “1+1”.

"Кілер з Улан-Уде": як Росія полює на творців української суперзброї

"Кілер з Улан-Уде": як Росія полює на творців української суперзброї

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6318
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація