СПУ оскаржить в суді указ про дострокові вибори

Депутат від СПУ Ярослав Мендусь просить Печерський райсуд Києва визнати недійсним указ президента про призначення позачергових виборів.

Депутат Верховної ради Ярослав Мендусь просить Печерський районний суд Києва визнати протиправним і недійсним указ президента Віктора Ющенка про призначення позачергових виборів парламенту на 30 вересня.

Про це сказано в повідомленні прес-служби СПУ. Відповідний позов Мендусь подав у суд сьогодні, 13 липня.

На думку парламентарія, цей указ є юридичною перешкодою, що не дає змогу йому, як представникові українського народу у Верховній раді, здійснювати конституційне право на участь в управлінні державними справами шляхом реалізації депутатських повноважень виходячи з такого.

По-перше, на думку Мендуся, Ющенко не мав підстав для видання цього указу; по-друге, на його думку, в указі піднято питання, які не належать до повноважень президента; по-третє, парламентарій підсумовує, що указ суперечить цілому переліку положень закону "Про вибори народних депутатів"; по-четверте, він стверджує, що указ містить протиріччя в питанні строків виборчого процесу.

"Депутат просить суд прийняти позовну заяву до провадження, зобов'язати відповідача опублікувати в "Офіційному віснику президента України" оголошення про відкриття провадження в цій адміністративній справі, і визначити незаконним і недійсним із дня його прийняття указ президента України "Про призначення позачергових виборів Верховної ради" від 5 червня 2007 року по № 497/2007", - сказано в повідомленні.

Як повідомляло агентство, президент Віктор Ющенко виграв всі ініційовані Кабінетом міністрів проти нього судові справи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: