США, Британія та Північна Ірландія подали кандидатів до Комісії з питань доброчесності та етики при ВРП

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ще трьох членів до складу Комісії з питань доброчесності має делегувати Вища рада правосуддя.

Сполучені Штати Америки, Велика Британія та Північна Ірландія 27 листопада надіслали на адресу Вищої ради правосуддя пропозиції щодо міжнародних експертів до складу Комісії з питань доброчесності та етики. 

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зазнаається, що до складу Комісії з питань доброчесності та етики було запропоновано:

  • Карлоса Кастресану (ексголова Міжнародної комісії проти безкарності у Гватемалі, створеної Організацією Об’єднаних Націй, член Міжнародної антикорупційної консультативної ради (МАКР) в Україні);
  • Джованні Кесслера (колишній генеральний директор  Європейського бюро з боротьби з шахрайством, член Міжнародної антикорупційної консультативної ради в Україні);
  • Роберта Корді (член Державної комісії з питань етики, колишній начальник федерального Управління боротьби з корупцією в державній сфері (США).

Також до переліку експертів було включено Клаудіу Ескобар (екс-суддя апеляційного суду Гватемали, отримала нагороду за розвиток демократії Democracy Award від Національного фонду підтримки демократії (NED) за відданість справі боротьби з корупцією та підтримки прав людини) на випадок, якщо хтось із трьох запропонованих експертів з певних причин не зможе виконувати функції члена Комісії.

"Іще трьох членів до складу Комісії з питань доброчесності має делегувати Вища рада правосуддя. Очікуємо, що процес формування Комісії з питань доброчесності та етики відбудеться без будь-яких зволікань та затягувань", - додали в Офісі президента.

Як повідомлялося, 16 жовтня Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому президентський законопроєкт №1008 про судову реформу. За документ проголосували 236 нардепів. Закон передбачає скорочення кількості суддів, створення етичної комісії, запровадження нового порядку формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів та розширення переліку посад, на які поширюється люстрація.

25 жовтня відбувся пленум Верховного суду України. Його учасники ухвалили звернення до президента Володимира Зеленського з проханням про вето на закон № 1008.

Залиште свій коментар

Вибір редакції