США будуть боротися з корупцією в українській владі

Американці допоможуть українським антикорупціонерам досвідом та куплять їм комп'ютери.

Уряд США висловив готовність продовжити співпрацю з українським урядом з надання технічної допомоги для організації та забезпечення роботи підрозділів внутрішніх розслідувань, що покликані боротися з корупцією в органах виконавчої влади.

Про це заявив генеральний інспектор Департаменту юстиції Сполучених Штатів Глен Файн під час зустрічі з міністром юстиції України Миколою Оніщуком у Києві.

За словами Файна, зараз органам влади України вже надається допомога з укомплектування підрозділів внутрішніх розслідувань комп‘ютерною технікою та створення комп‘ютерних мереж. Зокрема, до кінця листопада очікуються поставки обладнання для забезпечення діяльності такого підрозділу в українському Мін'юсті.

В ході нинішнього візиту до України американський урядовець має намір провести зустрічі з керівниками підрозділів внутрішніх розслідувань з тим, щоб надати консультації з питань організації подібних структур.

"Підрозділи внутрішніх розслідувань реалізують важливу превентивну функцію в запобіганні корупції. Розвиток таких структур є надзвичайно важливим рухом уперед на шляху подолання корупції", - відзначив Файн.

У свою чергу, Оніщук поінформував американського колегу про наміри розробки Управлінням з питань запобігання корупції в Міністерстві юстиції Кодексу етики працівників органів юстиції. Документ покликаний встановити стандарти доброчесної поведінки працівників органів юстиції, розробити алгоритм виявлення та розв‘язання конфлікту інтересів, механізму захисту осіб, що повідомляють про порушення антикорупційного законодавства тощо.

Зараз в Україні вже реалізується пілотний проект зі створення при міністерствах та інших центральних органах виконавчої влади Служб внутрішнього контролю.

Утворення таких підрозділів є складовою антикорупційних заходів, що запроваджуються в Україні. Зокрема, пілотний проект реалізується у Міністерстві юстиції, Міністерстві охорони здоров’я та Державному комітеті із земельних ресурсів. Таке завдання міститься в Протокольному рішенні за результатами засідання Ради з питань забезпечення реалізації Порогової програми Корпорації "Виклики тисячоліття" від 24 грудня 2008 року.

На служби внутрішнього контролю пропонується покласти завдання щодо запобігання вчиненню корупційних правопорушень; вивчення та аналізу корупціогенних ризиків тощо.

Представники США раніше неодноразово висловлювали свої думки з приводу боротьби з корупцією в Україні, зокрема, радили розширити повноваження громадських організацій у боротьбі з цим явищем.

В той же час, Кабмін вирішив створити посаду уповноваженого з питань антикорупційної політики у всіх міністерствах та відомствах.

Крім того, у грудні уряд має затвердити антикорупційну стратегію України.

Читайте також:

США хочуть допомогти Тимошенко побороти корупцію

Ющенко підписав закон щодо запобігання та протидії корупції

При уряді створять посаду "головного антикорупціонера"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: