США були готові потопити "Фаїну" з українськими моряками

Нова порція витоків секретної інформації на WikiLeaks знову має стосунок до України: виявилося, що американці готувалися атакувати захоплене піратами українське судно "Фаїна" в 2008 році.

Американці були готові відкрити вогонь по судну "Фаїна" з українськими моряками на борту, яке в 2008 році захопили сомалійські пірати.

Про це йдеться у розсекречених WikiLeaks рекомендаціях Державного секретаря США Кондолізи Райс від 27 вересня 2008 року, надісланих американському посольству в Україні.

Згідно з документом, американське посольство мало провести бесіду з українською владою щодо "Фаїни".

В директивах зазначено, що представники посольства мають дізнатися про позицію української влади щодо можливої військової операції США, щоб не дозволити піратам доставити в Сомалі захоплений вантаж.

"Така операція може включати вогонь по судну або по обладнанню, за допомогою якого відбуватиметься розвантаження, або захоплення самого судна. Підкресліть, що ми розглядаємо такий крок як останній можливий для того, щоб не дозволити спустити вантаж на берег", - йдеться в рекомендаціях.

"Якщо пірати будуть просто тримати судно заради викупу, як вони це робили в минулому, ми не будемо вдаватися до такої операції", - сказано в директивах держсекретаря США.

"Тим не менше, зазначте, що США залишає за собою право вдатися до термінових дій, якщо вважатиме за потрібне", - підкреслено в документі.

Також Райс зазначила: "Ми, звичайно, розуміємо, що захоплення судна становить ризик життям членів команди, тому ми дуже зацікавлені в позиції України щодо такої операції".

Також представникам посольства доручається попросити інформацію про специфікації судна

"У бесіді, будь-ласка підкреслюйте, що на цьому етапі ми лише збираємо інформацію щодо позиції зацікавлених сторін. Дуже важливо бути впевненими, що вантаж з Фаіни не потрапить до Сомалі. Ми готові обговорити спільні дії з країнами, яким належить команда та судно, щоб не допустити це", - сказано в документі.

Як відомо, "Фаїна" перевозила українські танки Т-72. Згідно із твердженнями української сторони, танки направлялися в Кенію.

Однак, за даними WikiLeaks, американці заявляли, що кінцевою метою вантажу є Південний Судан.

У відповідь на це екс-глава "Укрспецекспорту" Сергій Бондарчук запевнив, що Україна ніколи не продавала зброю терористам з Південного Судану, і навіть не мала таких планів.

Читайте також:

США обурилися: Україна постачала зброю терористам

Екіпаж Faina був готовий самостійно звільнити судно

Україна збільшила дохід від продажу зброї в 1,5 рази

Wikileaks: Росія шантажувала інші країни, щоб не визнавали Голодомор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: