США допоможуть Україні утилізувати ракети

Експерти називають 9К72 "Скад" застарілим, правда, кажуть, що нових ракетних комплексів Україна не має, тому утилізація - не вихід.

Уряд Сполучених Штатів допоможе українським військовим ліквідувати застарілі озброєння. Сьогодні у Києві Міноборони України та Держдепартамент США домовилися про співпрацю у ліквідації та демілітаризації ракетних комплексів "Скад" а також обладнання, матеріалів та компонентів ракетного палива, які входять до їх складу.

Меморандум підписали тимчасовий повірений у справах Посольства США в Україні Джеймс Петтіт і керівник українського оборонного відомства Валерій Іващенко. Останній після схвалення документу назвав проект черговим етапом програми Спільного зменшення загрози, ініціаторами якої називають американських сенаторів Сема Нанна та Ричарда Луґара.

За цим проектом Україна вже позбавилася від міжконтинентальних балістичних ракет та авіаційних носіїв ядерної зброї. Частково роботи зі знищення фінансував уряд Сполучених Штатів. Джеймс Петтит називає нинішню угоду результатом багаторічної роботи експертів двох країн, яка свідчить про високий рівень співробітництва військових відомств України і Сполучених Штатів.

В Міністерстві оборони України звертають увагу, що скорочення проходить в рамках виконання міжнародних зобов'язань країни, яка відмовилася від зброї масового знищення. Ракетні комплекси "Скад" створювалися як носії ядерної зброї. "З реалізацією цього проекту Україна поставить "крапку" в питанні ліквідації на своїй території носіїв ядерної зброї і зброї масового знищення", – наголосив Валерій Іващенко.

В українському оборонному відомстві кажуть, що нині в складі Збройних сил України залишилася одна ракетна бригада, яка має на озброєнні оперативно-тактичні ракетні комплекси "Скад". Військові експерти називають цей комплекс застарілим. Ракети вже вичерпали свій ресурс, а тому модернізувати їх або продовжувати термін експлуатації – недоцільно, зазначають у Міноборони. Таким чином утилізації підлягають застарілі види озброєння.

Втім, деякі експерти попереджають про ймовірну шкоду для обороноздатності країни у разі знищення цього виду ракетної оперативно-тактичної зброї. Адже в Україні взагалі не залишиться ракетних комплексів такого класу, кажуть військові. Вони закликають уряд збільшити фінансування на створення нового оперативно-тактичного ракетного комплексу "Сапсан", який би міг замінити застарілі види озброєнь.

Читайте також:

Українсько-російська ракета успішно вивела на орбіту американський супутник

Саакашвілі визнав, що Грузія воювала українською зброєю на Кавказі

Ющенко не питатиме Москву, з ким торгувати зброєю

Україна заперечує, що її ракети збивали російські літаки на Кавказі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: