США готові відправити українського нациста Дем'янюка до Німеччини

Мін'юст США вважає, що здоров'я Дем'янюка дозволяє екстрадувати його до Німеччини. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Міністерство юстиції США повідомило, що екстрадиція українця Івана Дем'янюка до Німеччини може відбутися.

Згідно офіційному вердикту американського Мін'юсту, стан здоров'я 89-річного чоловіка, підозрюваного в нацистських злочинах, дозволяє йому переліт до Європи та участь у судовому процесі.

Дем'янюку обіцяють забезпечити комфортні умови та медичну опіку.

Мін'юст США закликав суд штату Вірджинія анулювати ухвалене три тижні тому рішення про призупинення екстрадиції Дем'янюка. Його адвокати заявили, що стан здоров'я їхнього підзахисного занадто поганий для далекої подорожі, й тому суд постановив до 23 квітня провести медичне обслідування Дем'янюка.

Вихідця з України, а нині особу без громадянства Івана Дем'янюка підозрюють у причетності до вбивства 29 тисяч євреїв у концтаборі Собібор, що знаходився на окупованій нацистами території Польщі. За аргументацією обвинувачення, Дем'янюк був 1943 року упродовж шести місяців наглядачем у Собіборі. Сам же підозрюваний свою провину заперечує.

Дем'янюк має постати перед судом у Мюнхені, тому що після війни певний час мешкав неподалік від баварської столиці. На початку березня Німеччина видала ордер на арешт Дем'янюка.

Раніше його збиралися екстрадувати зі Сполучених Штатів до України. Втім, на батьківщину Дем'янюк категорично відмовився повертатися.

Читайте також:

США не видали Німеччині українця-нациста

В українця, якого звинувачують у нацизмі, був однофамілець

Німеччина назвала умови передачі нациста Дем`янюка

Німеччина видала ордер на арешт українця-нациста

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: