США готуються депортувати чергового українця-посібника нацистів

Після видачі Німеччині українця Івана Дем'янюка, якого вважають нацистським злочинцем, Вашингтон готується депортувати Івана Калимона, причетного до убивств євреїв у Львові.

31 серпня відділ спеціальних розслідувань міністерства юстиції США подав до федерального імміграційного суду Детройта документи щодо депортації з країни колишнього українського посібника нацистів Івана Калимона.

Влада США поки не уточнює, в яку країну депортують Калимона. Не виключено, що це буде Польща, яка зараз проводить розслідування з приводу злочинних дій на її території українських поліцейських під час Другої світової війни.

Іван Калимон в'їхав до США з Німеччини в 1949 році. У березні 2007 року він був позбавлений американського громадянства, оскільки суд визнав правдивими представлені Мін'юстом докази того, що під час війни він служив у Львові в українських поліцейських формуваннях, де брав участь в арештах і розстрілах євреїв.

За інформацією американських слідчих, в результаті дій даних формувань у Львові були убиті або відправлені до концтаборів більше 100 тисяч євреїв.

"Учасники цих злочинів не мають права бути громадянами США або проживати на території Сполучених Штатів", - підкреслив директор відділу спецрозслідувань Елі Розенбаум.

Нагадаємо, навесні США депортували до Німеччини 89-річного українця Івана Дем'янюка. Вважають, що Дем'янюк насправді є відомим нацистським злочинцем "Іваном Грозним", який працював охоронцем в концтаборах, де брав участь у вбивствах ув'язнених. У 1988 році в Ізраїлі його засудили до страти, але в 1993 році вирок було скасовано. Наразі він очікує на суд в мюнхенській тюрмі.

Читайте також:

У Польщі згадують початок Другої світової війни

Німеччина має докази причетності Дем'янюка до вбивства 29 тисяч євреїв

Дем’янюк отримав припис про депортацію зі США

Нащадок Гітлера прийняв іудаїзм та переїхав до Ізраїлю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: