США: історія з Данилишиним – "дзвіночок" для України

Представник Держсекретаря США Томас Меліа визнав, що "низка процесів в Україні" викликають у Вашингтона занепокоєння. Він приїде до Києва, щоб розібратися.

Сполучені Штати вважають, що надання політичного притулку екс-міністру економіки України Богдану Данилишину в Чехії має стати "дзвіночком" для Києва.

"Я думаю, що рішення чеського уряду має стати дзвіночком для уряду України щодо того, як Європа і міжнародне співтовариство сприймає ці процеси... як шлях розвитку України сприймається міжнародним співтовариством", - сказав помічник Держсекретаря США з питань демократії та прав людини Томас Меліа.

Представник американської адміністрації зазначив, що поки було б зарано говорити про можливу міжнародну ізоляцію української влади. Разом з тим, за його словами, низка процесів в Україні викликають занепокоєння у США. Серед таких процесів – виборче застосування правосуддя.

Томас Меліа повідомив, що 20-21 січня, під час свого візиту до Києва, він планує обговорити розвиток останніх подій в галузі демократії й дотримання прав людини, як з представниками уряду, так і з представниками опозиції, а також неурядових громадських організацій.

Нагадаємо, влітку минулого року в Україні щодо екс-міністра економіки Богдана Данилишина було порушено кримінальну справу за статтею "зловживання владою або службовим становищем" - його підозрюють у завданні державі збитків на суму 4,5 млн грн.

Він був оголошений у розшук і затриманий у Празі. Данилишин назвав справу проти себе "політичним переслідуванням" і 14 січня отримав статус політичного біженця в Чехії та був звільнений з-під арешту.

Екс-прем'єр Юлія Тимошенко заявила, що надання Данилишину політичного притулку в Чехії означає, що Європа "визнала наявність в України вибіркового застосування правосуддя для переслідування політичних опонентів влади".

Читайте також:

Генпрокуратура не відмовиться від переслідування Данилишина

У Данилишина в Чехії немає ані телефону, ані адреси

На Тимошенко "повісили" зловживання ще на 25 мільярдів

Луценко поскаржився до Європейського суду з прав людини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: