США нададуть Україні 50 млн дол. на вивезення високозбагаченого урану

Америка надасть Україні близько 50 млн доларів на вивезення високозбагаченого урану до Саміту з ядерної безпеки в 2012 році.

Сполучені Штати Америки мають намір надати Україні близько 50 млн доларів на вивезення високозбагаченого урану до Саміту з ядерної безпеки в 2012 році.

Як повідомили в Міністерстві закордонних справ України, про це підкреслюється в Спільній заяві за результатами третього засідання українсько-американської Комісії зі стратегічного партнерства, яке відбулося 15 лютого у Вашингтоні.

У вівторок, 15 лютого, у Вашингтоні міністр закордонних справ Костянтин Грищенко та Державний секретар Гілларі Клінтон провели третє засідання українсько-американської Комісії зі стратегічного партнерства з метою подальшого посилення стратегічного партнерства між обома країнами.

Комісія вповноважена забезпечити конкретний прогрес у досягненні широкого кола цілей Хартії Україна - США про стратегічне партнерство у сферах ядерної безпеки та нерозповсюдження, політичного діалогу та верховенства права, енергетичної безпеки, торгівлі та інвестицій, співробітництва в галузі безпеки, а також науки і технологій. Українська сторона підтвердила, що розвиток цього стратегічного партнерства залишається одним з її ключових зовнішньополітичних пріоритетів.

Грищенко і Клінтон підкреслили "прихильність обох сторін щодо забезпечення безпеки всіх вразливих ядерних матеріалів і розширення співпраці в галузі ядерної безпеки та нерозповсюдження".

"Вони вітали значний прогрес, який був досягнутий в напрямку реалізації Спільної заяви президентів України і США, оприлюдненої під час Саміту з ядерної безпеки в 2010 році. До кінця 2010 року значна кількість українського високозбагаченого урану була вивезена за підтримки Сполучених Штатів. Українська сторона підтвердила своє зобов'язання позбутися від решти високозбагаченого урану до Саміту з ядерної безпеки в 2012 році ", - повідомили в МЗС.

"Американська сторона підтвердила своє зобов'язання надати необхідну технічну та фінансову допомогу в розмірі близько 50 млн доларів США до Саміту з ядерної безпеки в 2012 році як складову зусиль, включаючи фінансові та інші ресурси, необхідні для побудови сучасного об'єкта з джерелом нейтронів, що сприятиме розвитку співробітництва у сфері мирного використання ядерної енергії ", - наголошується у Спільній заяві.

У контексті реалізації Спільної заяви сторони відзначили суттєвий прогрес в утилізації українського твердого ракетного палива ракет РС-22 і знищення ракет Скад.

Крім того, Україна і Сполучені Штати відзначили важливість зустрічі високого рівня Київського саміту з безпечного та інноваційного використання атомної енергії (19-22 квітня 2011 року), Чорнобильської донорської конференції у партнерстві з Групою Восьми та Міжнародної конференції 25 років Чорнобильської трагедії: безпека майбутнього для просування співпраці з метою зміцнення глобальної ядерної безпеки. Обидві сторони підкреслили важливість проведення успішної донорської конференції для потреб Чорнобильського фонду Укриття та Рахунку ядерної безпеки для забезпечення своєчасного завершення проектів, які зроблять об'єкт безпечним.

Як повідомлялося, 12 квітня 2010 року президент Віктор Янукович під час зустрічі з президентом США Бараком Обамою заявив, що Україна відмовиться від близько 90 кг збагаченого урану. У спільній заяві глав держав, оприлюдненій за підсумками зустрічі, наголошується, що Обама позитивно оцінює рішення України відмовитися від усього запасу високозбагаченого урану в обмін на необхідну технічну і фінансову допомогу в цьому питанні з боку США.

30 грудня Міністерство закордонних справ України повідомило, що Україна виконала взяте на себе зобов'язання і забезпечила вивезення з Севастопольського національного університету ядерної енергії і промисловості, Харківського фізико-технічного інституту та Київського інституту ядерних досліджень значної частини високозбагаченого урану.

Читайте також:

Янукович пообіцяв хворим на рак збудувати урановий завод

Україна вивезла у Росію стільки урану, що вистачило б на дві атомні бомби

Росіяни побудують завод ядерного палива на Дніпропетровщині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: