США нададуть Україні низькозбагачений уран

Замість небезпечного високозбагаченого урану США нададуть Україні низькозбагачений уран для продовження наукових досліджень.

Віце-прем'єр-міністр Володимир Семиноженко повідомив, що замість високозбагаченого урану США нададуть Україні низькозбагачений уран для продовження наукових досліджень.

"Замість небезпечного високозбагаченого урану, який, нарешті, буде утилізовано, США нададуть Україні низькозбагачений уран для продовження наукових досліджень по ряду найважливіших напрямків", - повідомив Семиноженко.

Віце-прем'єр відзначив, що відповідний напрям співпраці між країнами буде розвиватися крім ряду вже існуючих спільних програм.

Такими програмами є участь Харківського фізико-технічного інституту і Аргонської національної лабораторії США у будівництві в Україні установки для атомних станцій нового покоління з високим рівнем безпеки, а також багаторічна співпраця у створенні високих технологій, застосовуваних у сфері антитерористичної безпеки.

"Успіх, досягнутий президентом України в ході переговорів з американським колегою, має колосальне значення для української науки і сектора високих технологій", - додав Семиноженко.

Як повідомлялося, 12-13 квітня президент Віктор Янукович взяв участь у саміті з ядерної безпеки. За його результатами Янукович повідомив, що Україна зобов'язалася позбутися високозбагаченого урану, його вивіз буде здійснюватися поетапно.

Вчора, 13 квітня, під час зустрічі з президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим Віктор Янукович обговорив питання вивезення високозбагаченого урану в Росію.

Народний депутат, лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк заявив, що ініціатива президента Януковича про вивезення з України збагаченого урану робить уразливою позицію країни в переговорному процесі і позбавляє державу вигоди.

ВО "Свобода" назвало відмову від високозбагаченого урану диверсією проти національної безпеки України. Влада легко знищує навіть можливість відновлення ядерного статусу України, хоча останній міг би стати запорукою безпеки України. Для цього, враховуючи, що Україна за запасами урану займає шосте місце у світі, а за запасами цирконію - третє, наша держава повинна створити свій замкнутий ядерний цикл", - заявив Тягнибок.

Читайте також:

Саакашвілі заявив про затримання торговців ураном

В Америці Януковича назвали "провідним учасником" ядерного саміту

У Європі вважають, що Янукович зробив "реальний внесок у світову безпеку"

Янукович запропонував передати український уран Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: