США натякнули Мєдвєдєву, що Україна має право вибору

Сполучені Штати заявили про підтримку права України на власний вибір щодо вступу до НАТО.

США підтримують право України на власний вибір і проведення суверенної політики, заявив представник держдепартаменту Філіп Кроулі.

"Україна є суверенною державою. Вона має право відстоювати свої інтереси в такий спосіб, який вважає потрібним. Я думаю, віце-президент Джозеф Байден (під час недавнього візиту на Україну) дав це зрозуміти... Україна має право приймати власні рішення, у тому числі і про вступ в НАТО. І ми, поза сумнівом, підтримуємо це", - сказав Кроулі, коментуючи відкрите послання президента Росії Вікторові Ющенку.

В той же час, Кроулі підкреслив, що США зацікавлені в конструктивних взаєминах Москви і Києва.

Дмитро Мєдвєдєв 11 серпня направив відкрите послання Ющенку, в якому назвав політику України в роки його президентства відходом від принципів дружби і партнерства з РФ.

Він звинуватив Київ в тому, що він домагається розриву економічних зв'язків з Москвою в області енергетики і ставить під загрозу стабільне використання Росією і Україною газотранспортної системи.

Мєдвєдєв також повідомив про рішення поки не направляти на Україну нового російського посла.

Сам президент Ющенко на листа російського колеги ще не відповів. Із заявою виступив лише його Секретаріат. Так, глава Секретаріату президента Віра Ульянченко назвала послання Мєдвєдєва прикладом недалекоглядної політики і відзначила, що Київ робить все, аби вона не вплинула на дружнє відношення українців до російського народу.

Вона також звинуватила Москву "в постійному антиукраїнському зомбуванні".

В той же час, за словами заступника глави Секретаріату глави держави Олександра Шлапака, президент знаходиться у відпустці й не бачить сенсу її переривати заради екстрених заяв. Шлапак спрогнозував, що реакція Ющенка на звернення Мєдвєдєва буде до 15 серпня.

Читайте також:

Ющенко не став псувати відпустку заради Мєдвєдєва

Націоналісти впевнені, що Мєдвєдєв готується до війни з Україною

Кремль: заява Мєдвєдєва адресувалася виключно Ющенку

Жириновський закликав припинити братські відносини з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: