США назвали українські вибори нечесними і непрозорими

За даними американського уряду, місцеві вибори в Україні 31 жовтня не відповідали рівню відкритості й чесності, установленому останніми президентськими виборами.

Уряд США заявив, що рівень відкритості й чесності місцевих виборів в Україні знизився порівняно з попередніми виборами президента.

"Попередні повідомлення від спостерігачів за виборами вказують на те, що місцеві вибори в Україні 31 жовтня не відповідали рівню відкритості й чесності, установленому останніми президентськими виборами, що відбулися раніше цього року", - сказано в заяві американського уряду.

Зазначається, що міжнародні й українські місії спостереження, зокрема громадська організація "Опора", повідомили про численні процедурні порушення в день виборів.

Спостерігачі, приміром, звертають увагу на недостатню підготовку членів виборчих комісій, що сприяло процедурним порушенням й організаційним проблемам.

Водночас спостерігачі заявляють і про поліпшення якості списків виборців порівняно із президентськими виборами.

У заяві США зазначається, що спостерігачі й міжнародні експерти називають джерелом проблем у день голосування закон про місцеві вибори, прийнятий Верховною радою в липні.

На їхню думку, хоча закон і було вдосконалено у вересні, однак положення, які містяться в ньому, перешкоджали реєстрації деяких кандидатів, давали змогу застосовувати адмінресурс під час виборчої кампанії, створювали дисбаланс у складі виборчкомів, ускладнювали процедури реєстрації й голосування.

США висловили готовність допомогти Україні з реформою виборчого законодавства.

У заяві зазначається, що президент Віктор Янукович визнав необхідність привести виборче законодавство у відповідність із міжнародними стандартами.

Нагадаємо, 490 спостерігачів від іноземних держав і міжнародних організацій стежили за місцевими виборами в Україні, що пройшли 31 жовтня.

Cпостерігачі міжнародної місії CIS-EMO оголосили, що місцеві вибори в Україні можна вважати такими, що відбулися, порушення носили несистемний характер.

Тим часом опозиція заявила про масові порушення на виборах. Фракція БЮТ вже зареєструвала у Верховній раді постанову про визнання виборів недійсними у Київській, Львівській областях та в Тернополі.

А в Комітеті виборців України стверджують, що визнати результати місцевих виборів недійсними буде неможливо.

Читайте також:

Міжнародні спостерігачі не побачили системних порушень на виборах

На місцевих виборах виявили численні порушення

Спостерігачі з СНД не побачили порушень на виборах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: