США не дадуть Україні грошей для розрахунків за російський газ

США наголошують, що газовими проблемами України мають займатись Євросоюз і Росія.

США не збираються надавати Україні фінансову допомогу для вирішення її газових проблем. Про це заявив журналістам спецпредставник США з енергетичних питань в Євразії Річард Морнінгстар.

Морнінгстар назвав "дуже загальною" поширену ЗМІ заяву за підсумками його зустрічей на минулому тижні з українськими представниками в Києві. "Звичайно, ми хочемо допомогти Україні, з якою у нас дуже серйозні відносини. Це не включає фінансову допомогу. В принципі, фінансові питання - це прерогатива Євросоюзу, міжнародних фінансових інститутів і Росії", - сказав він, виступаючи на брифінгу для іноземних журналістів у Вашингтоні.

За словами американського спецпредставника, Вашингтон може "розширити допомогу по низці питань", пов'язаних з "реформуванням газової галузі України". На його думку, "у нас є відповідні програми", які можуть бути реалізовані за посередництва американських урядових структур. "Ми говорили про допомогу, яка дозволила б здійснити необхідні зміни. Якщо Україна захоче діяти за цими програмами, вони допоможуть Києву досягти поставлених цілей", - додав Морнінгстар.

Нагадаємо, Річард Морнінгстар під час візиту до Києва провів зустріч з уповноваженим президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богданом Соколовським, присвячену розрахункам України за російський газ. Він запевнив, що США готові сприяти Україні у переговорному процесі з урегулювання проблемних питань поставок газу в українську газотранспортну систему.

На зустрічі було відзначено доцільність залучення додаткових коштів для оплати обсягів газу, необхідних для закачування в українські підземні сховища газу з метою забезпечення поставок і транзиту на найближчий і наступні осінньо-зимові періоди.

Як відомо, Євросоюз відмовив Україні у наданні кредиту для розрахунків за російський газ. Президент Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу заявив, що проведення взаєморозрахунків за газ між Україною та Росією не є відповідальністю Європейського Союзу, а в бюджеті ЄС немає грошей на цю справу.

Раніше Баррозу висловлював побоювання, що вже у липні через нестачу коштів на закупівлю газу, необхідну для закачування до підземних сховищ, Україна та Росія можуть почати нову "газову війну" та зірвати поставки блакитного палива до країн ЄС.

За даними прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, у червні Україна має заплатити за російський газ 250 мільйонів доларів, а у липні - 1 мільярд доларів.

Читайте також:

Янукович: через трубу Україна знову в лайні

"Газпром" більше не буде видавати Києву аванси

Путін: всі фінансові інститути відмовилися кредитувати Україну

За вісім днів "Нафтогаз" може збанкрутувати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: