"Ми надто довго працювали над постачаннями БТР і танків": аналітик оцінив контрнаступ ЗСУ

Величезна кількість замінованих територій і відсутність авіації ускладнюють завдання нашим військовим.

Західні чиновники називають цей період війни найскладнішим / Associated Press

Західні чиновники називають цей період війни найскладнішим / Associated Press / © Associated Press

Контрнаступ ЗСУ просувається, але повільно. Україна отримала менше сотні західних танків, натомість росіяни активно виробляють нові одиниці.

Про це написав військовий аналітик BILD Юліан Репке.

"США не передають F-16, а Німеччина – далекобійні ракети Taurus"

Як зазначає Репке, з початку контрнаступу ЗСУ пройшло вже 10 тижнів. 

"Україна та її партнери були надто оптимістичні, і я мушу визнати, що сам я теж", – сказав ексглава оперативного штабу Міноборони ФРН Ніко Ланге.

За його словами, прориви через величезні мінні поля та перевага росіян у повітрі вкрай ускладнюють завдання. Відтак український контрнаступ просувається, але дуже повільно.

"Найкраще, що ми можемо зробити, – підготуватися до довгострокової та системної підтримки України. На жаль, ми все ще відстаємо у реалізації обіцянок канцлера. Наприклад, через те, що ми надто довго працювали над постачаннями БТР і танків, росіяни мали час створити величезні мінні поля та оборонні позиції", – констатував Ланге.

Таку оцінку Репке вважає вірною. Він нагадує, що США досі відмовляються передати Україні винищувачі F-16, а Німеччина – далекобійні крилаті ракети Taurus. Експерт наголошує, що станом на сьогодні Києву поставили менше ніж 100 сучасних західних танків. При цьому Росія щомісяця виробляє близько 50 нових танків, а їхня загальна кількість у ЗС РФ перевищує 10000.

Раніше в ISW зауважили, що контрнаступальні дії Збройних сил України змушують окупаційну армію РФ передислокувати свої сили, що обороняються у західній частині Запорізької області, де її послабили українські оборонці. Через таку деградацію сил Росармії створюється можливість для будь-якого прориву українських Сил оборони, який може стати вирішальним.

Читайте також:

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie