США обіцяють уважно стежити за розслідуванням смерті Шишова: заява

США обіцяють уважно стежити за розслідуванням смерті Шишова: заява

Фото: instagram.com/vvshishov/

США засудили репресії з боку режиму Лукашенка.

США продовжать уважно стежити за розслідуванням смерті очільника "Білоруського дому в Україні" Віталія Шишова, якого знайшли повішеним в одному з парків Києва. 

Відповідну заяву у вівторок, 3 серпня, озвучив речник американського Державного департаменту Нед Прайс.  

"Ми глибоко засмучені повідомленнями про трагічну загибель Віталія Шишова. Ми продовжимо уважно стежити за розслідуванням українською владою причин його смерті", - наголосив він.

Прайс додав, що Шишов "був важливим членом білоруського громадянського суспільства і вимушено жив за межами своєї країни через репресії щодо журналістів, громадянського суспільства, політичної опозиції, спортсменів і простих громадян з боку режиму Лукашенка".

"Ми найрішучішим чином засуджуємо триваючі жорстокі репресії проти білоруського громадянського суспільства та транснаціональні репресії з боку режиму Лукашенка. Лише за останні тижні ми спостерігали низку тривожних інцидентів", - продовжив представник Держдепу США. 

Він нагадав, зокрема, про інцидент із перехопленням літака Ryanair у Мінську і подальшим арештом опозиціонера Романа Протасевича, а також про скандал із білоруською легкоатлеткою Христиною Тимановською на Олімпіаді-2020 у Токіо.

"Тож ми продовжимо дуже уважно стежити за діями режиму і відновимо наш заклик до припинення репресій, негайного звільнення всіх політичних в'язнів. У звіті експертної місії ОБСЄ міститься заклик до справжнього діалогу з опозицією і громадянським суспільством, а також до вільних і справедливих виборів", - вказав Прайс.

Нагадаємо:

  • 3 серпня в Києві знайшли повішеним білоруського опозиційного активіста, очільника "Білоруського дому в Україні" Віталія Шишова. Чоловіка розшукували добу: напередодні він вийшов на пробіжку і не повернувся. Наступного ж дня його тіло зі слідами побиття знайшли в Святошинському парку.
  • Поліція розглядає дві версії смерті Шишова: самогубство або навмисне вбивство. Водночас близькі і колеги Шишова переконані, що чоловік не міг накласти на себе руки.
  • Президент України Володимир Зеленський взяв справу на особистий контроль.

Читайте всі деталі й хронологію дня, коли загинув білоруський активіст у Києві, за посиланням.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новини світу: смерть Шишова - білоруських опозиціонерів вже знаходили мертвими за подібним сценарієм

Новини світу: смерть Шишова - білоруських опозиціонерів вже знаходили мертвими за подібним сценарієм
Наступна публікація