США обіцяють захищати і годувати українців на "Аріані"

Петро Порошенко обговорив з послом США питання гарантування безпеки звільнення моряків.

Військові кораблі США готові сприяти у задоволенні потреб українських моряків судна "Аріана" у їжі, питній воді і забезпеченні безпеки.

Про це йшла мова під час зустрічі міністра закордонних справ Петра Порошенка з послом США в Україні Джоном Теффтом з питання гарантування безпеки звільнених моряків, повідомляє прес-служба МЗС.

"Сторони обговорили шляхи залучення можливостей військово-морських сил США для гарантування безпеки звільнених моряків. Було детально обговорено кроки, спрямовані на прискорення доставки на борт судна дизельного палива", - йдеться у повідомленні.

Крім того, відбулась телефонна розмова Порошенка з капітаном судна "Аріана".

Він детально поінформував про зустріч з американським представником та зусилля, які вживаються для гарантування безпеки українського екіпажу і недопущення будь-яких провокацій, зазначили у МЗС.

Міністр звернувся до капітана „Аріани" з пропозицією невідкладно інформувати про будь-які потреби членів екіпажу, та запевнив, що готовий їх забезпечити максимально оперативно.

Нагадаємо, більшу частку витрат (кілька мільйонів доларів) на звільнення українських моряків з судна Faina, яке пірати захопили в 2008 році, профінансував підприємець і меценат Віктор Пінчук.

Як повідомлялося, 10 грудня голова компанії-оператора Alloceans Shipping Спірос Мінас підтвердив, що його компанія виплатила Сомалі викуп за судно "Аріана". Після цього пірати залишили судно.

Балкер "Аріана" з 24 українськими моряками на борту, який прямував з Бразилії на Близький Схід із 35 тисячами тонн сої, було захоплено 2 травня цього року в Індійському океані, на південний захід від Сейшельських островів.

Судно було звільнено 10 грудня.

Читайте також:

Джерело: більшу частину викупу за "Аріану" заплатив Тігіпко

"Аріана" пробуде в морі ще 5-7 днів

Викуп за "Аріану" скинули з літака у відкрите море

Пірати звільнили українських моряків з "Аріани"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: