США опублікують "Документи Пентагону" про війну у В’єтнамі

Влада США планує надати доступ до секретної доповіді під назвою "Документи Пентагону", що стосується війни у В’єтнамі.

Влада США відкриє доступ до секретної доповіді про американсько-в'єтнамські відносини у 1945-1967 роках, яка відома під назвої "Документи Пентагону" (The Pentagon Papers).

Ознайомитися з повною версією "Документів Пентагону", які раніше ніколи не публікувалися, можна буде починаючи з червня у бібліотеці Річарда Ніксона в Каліфорнії.

Секретна доповідь була складена в 1967 році за дорученням міністра оборони Роберта Макнамари, що входив до складу уряду Ліндона Джонсона.

Звіт містить у собі сім тисяч сторінок, він створювався як не призначений для негайної публікації документ. Зокрема, в ньому містяться докази того, що військове втручання США у справи В'єтнаму було набагато глибшим, ніж це передбачалося громадськістю.

Про існування "Документів Пентагону" стало відомо в 1971 році, коли аналітику Пентагону Деніелю Еллсбергу, який не погоджувався з війною у ​​В'єтнамі, вдалося отримати частину матеріалів доповіді.

Згодом він передав їх журналістам The New York Times. Публікація в газеті викликала міжнародний скандал і посилила антивоєнні настрої в країні.

За однією з версій, саме "Документи Пентагону" призвели до того, що Ліндон Джонсон відмовився претендувати на другий президентський термін. Сам Джонсон про зміст звіту до його публікації не знав.

Війна між Південним і Північним В'єтнамом тривала за участю США і ряду інших країн, у тому числі і СРСР, з 1965 по 1973 роки. Сполучені Штати втратили в ході війни близько 60 тисяч людей.

Читайте також:

Пакистан помстився США, розсекретивши главу місцевої секції ЦРУ

Для ліквідації бен Ладена США використали секретну зброю

Німецькі ЗМІ оприлюднили секретний план операції ЄС у Лівії

Один із головних підривників "Аль-Каїди" виявився британським шпигуном

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: