США передадуть Україні шість військових катерів Mark VI, ще 10 зможе закупити уряд

США передадуть Україні шість військових катерів Mark VI, ще 10 зможе закупити уряд

Український мілітарний портал

Катери призначені для патрулювання у водах Чорного і Азовського морів.

Сполучені Штати Америки схвалили рішення про продаж Україні до 16 патрульних катерів Mark VI та супутнього обладнання на загальну суму у 600 млн доларів. Нові катери посилять спроможності ВМС ЗСУ в районі Чорного та Азовського морів.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у Twitter.

Шість катерів США готові передати Україні як безпекову допомогу за відповідними американськими програмами. Решту уряд України зможе придбати у США за кошти оборонного бюджету, написав Кулеба.

Очільник МЗС подякував американським партнерам і підкреслив, що ця підтримка "допоможе Україні розвинути сучасні, взаємосумісні з НАТО Збройні Сили, які здатні ефективно протистояти російській агресії".

У Посольстві України в США написали, що така підтримка США є важливою у наближенні ЗСУ до стандартів НАТО та розбудови війська, здатного ефективно протидіяти російській агресії.

UA/EN #США погодили передачу Україні 16 патрульних катерів #МаркVI та супутнє обладнання до них на загальну суму в 600...

Опубліковано Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США Субота, 18 липня 2020 р.

Нагадаємо, український флот першим у світі отримає американські патрульні катери Mark VI. "Штати їх планували тільки для себе і, крім як Україні, їх ще нікому навіть не пропонували - це сталося тому, що ми розробили стратегію і поставили цілі - як поетапно розвивати ВМС України", - командувач ВМС України Олексій Неїжпапа.

Наступна публікація