США підтвердили, що Україну чекають у НАТО

США закликали поважати право Києва та Тбілісі на членство в міжнародних союзах, зокрема й НАТО

США не відмовляться від підтримки України й Грузії і підтверджують їх право на членство в НАТО. Про це заявила помічник міністра оборони США з питань відносин з Росією Селест Уолландер.

"США підтримують визнання територіальної цілісності і суверенітету Грузії й України, а також поважають їх право вибирати членство в міжнародних союзах, зокрема й НАТО", - сказала Уолландер.

Відповідаючи на запитання сенаторів, помічник міністра відзначила, що президент США Барак Обама не раз заявляв про підтримку цих країн, зокрема й "підтвердив наші зобов’язання перед ними (Грузією і Україною) Росії". "Зустріч на вищому рівні (у липні в Москві) надала США можливість чітко підтвердити наші зобов’язання з підтримки стабільності й безпеки в Європі і Євразії", - сказала Уолландер.

Зазначимо, що генсек НАТО Яап де Хооп Схеффер, який 1 серпня залишає свою посаду, вважає, що Київ та Тбілісі не готові до членства в Альянсі і становище навряд чи зміниться на краще в найближчому майбутньому.

Він заявляє про невчасність членства, тому що внутрішньополітична ситуація в Україні "складна, кажучи дипломатичною мовою", і в Грузії вона "також непроста".

Читайте також:

Росія порадила Україні провести референдум по НАТО

Мєдвєдєв: НАТО не повинне затягувати до себе нові держави

США погодились озброїти Грузію для її вступу в НАТО

Литвин: заява про неготовність України до вступу в НАТО заспокоїть українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: