США планують розмістити ПРО в Україні

Замість розміщення системи ПРО в Чехії та Польщі США розглядають можливість встановлення радарів раннього попередження в Україні.

США розглядають Україну як можливу майданчик для розміщення РЛС в рамках нової архітектури ПРО в Європі.

Про це заявив помічник Міністра оборони США з міжнародної безпеки Олександр Вершбоу.

Вершбоу додав Україну в список можливих майданчиків для розміщення радарів раннього попередження про ракетні пуски.

За словами помічника оборонного відомства, українські офіційні особи "згадували" про свій інтерес у подібній участі, пише авторитетне видання "Defense News"

Що стосується Росії, то адміністрація президента США Барака Обами продовжує на всіх рівнях підкреслювати свою зацікавленість у співпраці з нею в області ПРО.

У зв'язку з цим Вершбоу зауважив, що США сподіваються на виконання попередніх домовленостей, зокрема, що стосується створення в Москві "Центру з обміну даними".

Як раніше неодноразово вказувала американська сторона, зусилля зі створення такого центру застопорилися через розбіжності з питань податків та юридичної відповідальності.

При цьому Вершбоу зауважив, що спочатку в Москві спостерігалася "ейфорія" з приводу рішення адміністрації Обами відмовитися від планів розміщення протиракет у Польщі і радара ПРО в Чехії.

Однак, за його словами, російські офіційні особи усвідомили, що новий план передбачає розгортання біля їх кордонів ще більшої кількості ракет і кораблів, оснащених зенітно-ракетними комплексами "Іджис". "Я думаю, що ейфорія проходить", - додав він.

Нагадаємо, президент США Барак Обама 17 вересня оголосив, що Вашингтон створить нову систему ПРО – більш ефективну та високотехнологічну.

Росія заявила про можливість створення єдиної системи протиракетної оборони з НАТО. Ініціативи зарубіжних партнерів Росією зараз ретельно перевіряються.

Додамо також, що у відмові від розгортання системи ПРО в Польщі та Чехії експерти побачили виклики українській безпеці. У разі перетворення України на буферну зону, країні доведеться розраховувати виключно на власний оборонний потенціал, вважають вони.

Читайте також:

США запропонували Польщі більш ефективну і мобільну систему ПРО

США розмістять ракети Patriot у Польщі

Росія готова створити спільну з НАТО систему ПРО

Відмова США від ПРО в Східній Європі загрожує українській безпеці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: