США погодилися на російські субмарини у міжнародних водах

США не отримували повідомлення від російських військових про намір направити човни до берегів США, але визнають право Росії на маневрування у міжнародних водах.

Пентагон не заперечує право Росії тримати човни у міжнародних водах, і поява двох російських атомних субмарин поблизу берегів США не викликала у військових заклопотаності.

Про це заявив офіційний представник американського оборонного відомства Джефф Морелл.

"Так само, як вони (російські човни) маневрують у міжнародних водах, і ми проводимо маневри в світовому океані. Вони, безсумнівно, можуть робити це, і пересування (човнів) не є причиною для тривоги в цьому будинку (в Пентагоні)... Факт того, що вони опинилися в цій частині океану, не є небезпекою і не повинно викликати побоювань. Ми бачили їх і спостерігали, більше нічого робити в цій ситуації не було потрібно", - сказав Морелл на брифінгу в Пентагоні у середу.

"Зараз прекрасний час відвідати США", - пожартував він.

"Ми проводимо всі операції в міжнародних водах по всьому світу. Надсилаємо ми свої човни до російських берегів? Звичайно! Ми ходимо в міжнародних водах вільно, і росіяни мають повне право робити те ж саме", - повторив Моррел.

Відповідаючи на питання, чи отримували США повідомлення від російських військових про намір направити човни до берегів США, Морелл відповів, що у Пентагону були можливості визначити, куди направляються кораблі. "Я не можу сказати, чи були контакти щодо цього питання на офіційному рівні", - сказав Морелл.

Представник Пентагону нагадав, що вперше за десятиліття російські човни так близько підійшли до берегів США, проте зазначив, що не варто вважати появу російських човнів чимось небезпечним або екстраординарним.

"Що вони (човни) робили біля узбережжя? Я не знаю. І, думаю, ніхто з нас не знає, що вони робили. Могли ми відстежити їх наближення? Так, звичайно! Але, ставлячи руку на серце, я вважаю, що нам нічого про це турбуватися ... Ніхто з нас не став бити на сполох - ми всі були в курсі того, що відбувається, і спостерігали за ситуацією, але приводів для хвилювання не було", - зазначив Морелл.

Нагадаємо, раніше американська газета New York Times з посиланням на джерело в Пентагоні повідомила про те, що американці стежать за двома російськими атомними підводними човнами проекту 971, які перебувають поблизу берегів США, у міжнародних водах. За словами джерела в американському військовому відомстві, з часів закінчення холодної війни російські човни не підходили так близько до берегів Сполучених Штатів.

5 серпня, високопоставлений представник головного штабу ВМФ РФ заявив, що російські підводні човни ніколи не припиняли нести бойову службу і патрулювати води Світового океану, але їх дії носять закритий характер і не коментується представниками командування Військово-морського флоту Росії.

Читайте також:

Російські субмарини патрулюють східне узбережжя США

Байден: Слабка Росія схилиться перед США

Росія перелякала США ракетами, пущеними з Північного полюсу

Індія завершила створення "ядерної тріади"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: