США привітали українців з демократичними виборами

США сподіваються на такий же демократичний другий тур виборів в Україні, як і перший.

США вважають вибори, що відбулися в Україні, демократичними і сподіваються на те, що другий етап голосування також буде відповідати демократичним процедурам.

Про це говориться в письмовій заяві заступника офіційного представника держдепартаменту США Марка Тонера.

"Ми вітаємо український народ з успішним проведенням президентських виборів 17 січня. ОБСЄ та Бюро з демократичних інститутів і прав людини охарактеризували їх як такі, що відповідають найвищим стандартам, і визнали, що вибори продемонстрували значний прогрес у порівнянні з попередніми. Це важливе свідчення розвитку демократії в Україні", - йдеться в поширеній у вівторок увечері, 19 січня, заяві.

США сподіваються на те, що другий тур виборів 7 лютого теж відбудеться успішно, а також висловлюють готовність працювати з тим лідером, якого українці оберуть своїм президентом, йдеться в заяві.

Як повідомлялося, низка міжнародних та іноземних організацій зі спостереження за виборами також в цілому висловили задоволення їх ходом. Зокрема, ОБСЄ також вважає, що вибори в Україні відбулися на високому рівні, спостерігачі від СНД визнали демократичними вибори в Україні, польські спостерігачі констатували, що вибори відповідали європейським стандартам. Аналогічної думки дотримуються й експерти Європарламенту.

За підсумками підрахунку 100% протоколів виборчих комісій, на виборах лідирують і проходять до другого туру голова опозиційної Партії регіонів Віктор Янукович, який набрав 35,32%, і прем'єр-міністр Юлія Тимошенко з 25,05% голосів.

Заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера прогнозує, що офіційні підсумки голосування на виборах президента, яке відбулося 17 січня, буде встановлено не раніше ніж 23-24 січня.

Читайте також:

Підраховано 100% голосів: Янукович набрав 35,32% голосів, Тимошенко - 25,05%

Національний exit-poll: Янукович і Тимошенко проходять до другого туру

"Наша Україна" пояснила, чому Ющенко програв вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: