США радились із патріархом Кирилом щодо України

Американські посли обговорювали з головою РПЦ та знаменитим письменником Солженіциним питання відносин України та НАТО, свідчать розсекречені документи.

Американські посли обговорювали питання відносин України і НАТО із патріархом Російської православної церкви Кирилом та російським письменником Олександром Солженіциним.

Про це свідчать документи, оприлюднені на сайті Wikileaks. Так, посол США в Росії Уільям Бернс торкався цього питання в квітні 2008 року під час своїх зустрічей з названими діячами.

"Солженіцин був критичним щодо планів наближення України до НАТО, однак він не розвинув тему", - йдеться в документі.

Кирило був навіть жорсткішим , ніж Солженіцин, торкаючись теми розширення НАТО. "Україна "не готова" і членство в НАТО може спричинити розкол серед громадян України та створити нестабільність у Східній Європі, додав він", - йдеться в документі.

Коли посол писав про зустріч із Солженіциним, в тексті було сказано: "Із Солженіциним була дружина Наталя, яка уважно стежила за розмовою і суперечила чоловікові, коли вважала за потрібне".

Нагадаємо, серед документів переписки американських дипломатів, оприлюднених сайтом Wikileaks, багато торкалися України.

Зокрема, згідно розсекреченим документам, відомий бізнесмен, співвласник компанії RosUkrEnergo Дмитро Фірташ начебто зізнався у співпраці із Семеном Могилевичем, якого вважають одним із керівників російської мафії.

Крім того, згідно документам, Росія шантажувала країни СНД, щоб вони не визнавали Голодомор в Україні. Сама ж РФ у документах фактично названа "мафіозною державою".

Читайте також:

Wikileaks: Росія незадоволена зближенням України й Ізраїлю

Луценку наказували заарештувати соратників Тимошенко, - Wikileaks

WikiLeaks: Фірташ зізнався, що працює з ватажком російської мафії

Wikileaks: Росія шантажувала інші країни, щоб не визнавали Голодомор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: