США: Росія повинна захищати безпеку України

Заступник міністра оборони США запевнив українців, що Америка не буде дружити з РФ за їхній рахунок.

Сполучені Штати сподіваються, що Росія дотримається гарантій безпеки суверенітету і територіальної цілісності України згідно з Будапештським меморандумом.

Про це заявив заступник міністра оборони Сполучених Штатів Олександр Вербшоу під час виступу у Дипломатичній академії у Києві. Урядовець, зокрема, наголосив, що у США не бачать потреби у перегляді положень Будапештського меморандуму з метою пошуку додаткових гарантій безпеки України.

За словами Вербшоу, цей документ зберігає силу, і в ньому є "чіткі гарантії безпеки України". У зв’язку з цим він наголосив, що США будуть дотримуватися взятих на себе зобов’язань так само, як і інші підписанти меморандуму, у тому числі й Росія.

"Ми сподіваємося, що Росія так само дотримуватиметься даних гарантій (безпеки України – ред.), як і США" - підкреслив заступник міністра оборони США.

Крім того, він пообіцяв, що Сполучені Штати не будуть поліпшувати відносини з Росією за рахунок України чи будь-яких інших держав.

За словами Вербшоу, адміністрація американського президента Барака Обами вже багато зробила для покращення відносин з РФ. При цьому у Вашингтоні чітко бачать напрямки і сфери співпраці: де є спільні підходи з Росією, а де вони відрізняються.

Заступник міністра оборони США також нагадав, що Обама чітко висловився на підтримку Сполученими Штатами молодих демократій, у тому числі й України. Він додав, що цю ж тезу у Києві повторив віце-президент США Джо Байден.

"Ми можемо покращувати відносини з Росією. Для цього є можливості, але не за рахунок України чи інших країн Південно-Східної Європи", - підкреслив Вербшоу.

Відповідаючи на запитання щодо поступок, на які США готові піти для покращення відносин з Росією, він сказав: "Ми не віддамо на відкуп інтереси третіх сторін заради налагодження відносин з Росією".

"Якщо ми й будемо поступатися чимось, то лише своїми інтересами, а не інтересами інших країн", - додав американський урядовець.

Нагадаємо, Александр Вербшоу очолює американську військову делегацію, що прибула до Києва для проведення консультацій із питань безпеки.

Читайте також:

Американці у Києві вчитимуть українських військових обороні

Черномирдін: Росія не загрожує незалежності України

Депутат Думи: Росія захистить Україну краще за будь-яке НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: