США розкритикували Україну за порушення прав людини

Американці представили доповідь, за якою в Україні за останній рік помітно погіршився стан прав людини у зв'язку з залякуванням ЗМІ і виборчим судовим переслідуванням.

Держдепартамент США в оприлюдненій доповіді про дотримання прав людини у світі за 2010 рік звернув увагу на погіршення стану з правами людини в Україні, де, на його погляд, після позитивного розвитку останніх років відбулися негативні зміни.

"Незважаючи на те, що останні президентські вибори в Україні були вільними і чесними, загальна тенденція в 2010 році зберігалася негативної у зв'язку з проблематичними місцевими виборами, залякуванням ЗМІ і очевидно виборчим судовим переслідуванням представників опозиції", - йдеться у доповіді.

Усього документ охоплює 194 країни. Зокрема, КНДР, Куба, Іран, Лівія, Білорусь, Нігерія, Демократична Республіка Конго, Судан, Зімбабве, М'янма, В'єтнам, Камбоджа зараховані США до розряду країн, де за минулий рік найсерйозніше порушувалися права людини.

Оскільки в доповіді оцінюється ситуація в області прав людини у світі за минулий рік, то в ній не були відображені останні події на Близькому Сході і в Північній Африці. "У даний момент ми не можемо передбачити результат цих змін і ще протягом ряду років не дізнаємося, якими будуть їхні наслідки. США продовжать стежити за ситуацією в цих країнах, виходячи з того, що перехід до демократії не може бути автоматичним, він зажадає часу і серйозної уваги", - говориться в доповіді.

Росія в доповіді традиційно піддана критиці поряд з Китаєм, Пакистаном, Афганістаном, Іраком і ще декількома державами. "У закритих суспільствах, де репресивні уряду прагнуть контролювати дебати, що стосуються чутливих політичних і соціальних питань, влада ставиться до місцевих неурядових організацій як до загрози, і відповідно з захисниками демократії і прав людини звертаються особливо жорстко", - вказують американські дипломати.

Як приклад наведена Білорусь, де після президентських виборів минулого року влада республіки "ініціювала широкий наступ" на політичну опозицію, незалежні ЗМІ та неурядові організації, відзначається в доповіді.

Укладачі доповіді констатували і поліпшення в галузі прав людини в таких країнах, як Колумбія, Гвінея і Індонезія.

Читайте також:

Правозахисники: Україна скочується до тоталітаризму

"Репортери без кордонів" зафарбували українську свободу слова червоним

Герман про свободу в Україні: бідний не може бути вільним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: