США сподіваються, що Україна не покине НАТО

США визнають право України не домагатися членства в НАТО, але розраховують, що Київ спіпрацюватиме з Північноатлантичним Альянсом.

Сполучені Штати розраховують, що Україна продовжить практичну співпрацю з Північноатлантичним Альянсом.

Про це повідомив заступник помічника держсекретаря США з питань Європи і Євразії Ден Рассел.

Він відзначив, що Україна має право проводити самостійну зовнішню політику, а задача США - зміцнювати відносини між двома країнами.

"Якщо Київ вирішить не домагатися членства в НАТО, або в ОДКБ, або в Митному союзі - це вибір України", - сказав Рассел.

"Разом з тим генсек НАТО знову сказав, що двері до членства України в альянсі залишаються відкритими. Ми сподіваємося, що обов'язково буде продовжуватися практична співпраця України з НАТО. Чесно кажучи, останнє - найважливіше. Це відповідає інтересам України", - відзначив він.

При цьому заступник помічника держсекретаря відзначив, питання вступу України в НАТО необхідно адресувати новому керівництву держави.

"Ми завжди дивилися на це як на процес, що ініціює країна. Не НАТО намагається прийняти когось, а країна вирішує, чи хоче вона цього", - сказав він.

Як повідомлялось, 3 червня Верховна рада прийняла за основу запропонований президентом Віктором Януковичем проект закону "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики".

У своєму законопроекті "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" Янукович пропонує виключити із законодавства норми, за якими держава інтегрується в євроатлантичний простір безпеки і хоче набути членство в НАТО.

Також президент пропонує визначити пріоритетною засадою зовнішньої політики набуття нашою державою членства в Європейському союзі.

Читайте також:

МЗС пояснило, чому Україна відмовилась від НАТО

Росія вважає, що Україна повинна зняти з порядку денного питання про вступ до НАТО

НАТО поважає рішення України відмовитися від членства в Альянсі

Янукович офіційно відмовився від НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: