США будуть впливати на президентські вибори в Україні

Результат прийдешніх президентських виборів в Україні визначить майбутній вплив США на Україну.

Спеціальний помічник президента США Рональда Рейгана в 1981-1988 роках Даг Бандо спрогнозував, що США продовжать спроби впливу на майбутні президентські вибори в Україні.

Зокрема, Даг Бандо відзначив, що уряд США мав великий вплив на президента Віктора Ющенко.

"Я не маю ніяких сумнівів у тому, що США продовжать спроби впливу на майбутні президентські вибори в Україні. Така участь можна розглядати як безпосередньо захист інтересів США. Моя країна прагне просувати ті цінності, які важливі для неї. І в цьому немає нічого поганого. Але, пропонуючи якісь ідеї, американський уряд перш за все піклується про інтереси Америки, а не України. Вашій країні необхідно об'єктивно оцінити і подивитися, наскільки це все відповідає інтересам українського народу", - помічник екс-президента США.

Він висловив думку, що результат прийдешніх президентських виборів в Україні визначить майбутній вплив США на Україну. "Але у будь-якому випадку відносини між нашими країнами будуть позитивними. Вашингтону доведеться співпрацювати як з Тимошенко, так і з Януковичем, якщо хтось з них займе пост президента. Втім, не думаю, що в їх випадках вплив Білого дому буде таким же сильним, як це було з президентом Ющенком", - відзначив Бандо.

Він також відзначив, що для США Україна становить менший інтерес, ніж Росія. Водночас Бандо окреслив цілі Вашингтона на українських виборах.

"У США багато українців і багато американців, яких турбує доля України. І Америка продовжить підтримувати молоді незалежних держав, таких як Україна. Не думаю, що адміністрація Обами вважає, що поліпшення відносин з Росією рівне погіршенню відносин з Україною, - це не взаємовиключні поняття. Навпаки, я вважаю, Обама думає, що якщо встановити сприятливі відносини з Росією, то це сприятливо відобразиться і на відносинах Москви з іншими країнами - Україною, Грузією, країнами Балтії, Польщею. Також, побудувавши правильні відносини з Росією, з Америки знімуть підозри, які можуть виникнути в її взаємостосунках з іншими країнами".

Крім того, Дамбо відповів на питання про наявність фаворитів Вашингтона на майбутніх президентських виборах в Україні:

"Думаю, у попередньої адміністрації були свої фаворити. Але не впевнений, що такі є у нинішньої. Частково через те, що у Барака Обами, який недавно прийшов до влади, не було стількох часу і можливостей побудувати з кимось тісніші відносини.

З іншого боку, побачивши, чим закінчилася політика президента Ющенка, в Білому домі ще не один раз задумаються над тим, вибирати їм фаворитів чи ні. У нас є такий вислів: добре подумайте перед тим, як щось просити, адже ви дійсно можете це одержати. Вони просили Ющенка - отримали Ющенко. І останні п'ять років були не з легких. Вашингтон виніс урок з цих п'яти років".

Нагадаємо, Віктор Ющенко неодноразово заявляв, що його дії як президента були спрямовані не на успіх на чергових виборах, а на успішне майбутнє наступних поколінь.

Читайте також:

Посол США: Україна ще остаточно не розчарувала світ

Тимошенко: частина БЮТ висуне у президенти Вінського

У Тимошенко не заперечують проти виборів 17 січня

Тимошенко: у Януковича, Ющенка та Яценюка один штаб на трьох

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: