США: у газовій війні винна Росія

У Держдепартаменті США заявили, що Росія винна у газовому конфлікті. У США вважають неприйнятним дії Росії.


США поклали на Росію провину за газовий конфлікт з Україною, який призвів до істотного скорочення експорту газу європейським споживачам. З відповідними різкими коментарями виступили сьогодні відразу два представника адміністрації Білого дому.

Так, офіційний представник Держдепартаменту США Роберт Вуд сказав, що припинення постачань газу в зимовий період населенню є "абсолютно неприйнятним". "Ми хочемо, щоб ситуація вирішилася у прозорий і діловий спосіб, і щоб це відбулося якнайскоріше", - зазначив він.

Ще різкішими були висловлювання радника з національної безпеки США Стівена Хедлі, який попередив, що використання Москвою експорту як інструменту для залякування сусідніх країн негативно позначається на її міжнародному іміджі.

За його словами, якщо Росія і далі "продовжуватиме погрожувати своїм сусідам і маніпулювати доступом до енергоресурсів", то їй доведеться забути про будь-який більший вплив на міжнародній арені. Майбутній адміністрації Білого дому на чолі з Бараком Обамою доведеться "балансувати на межі співпраці і конфронтації" з Росією, чиї наміри незрозумілі, але яка проявляє агресивність.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: