США відповіли Табачнику: ми готові й надалі зміцнювати освіту в Україні

Посольство США заявило, що хотіло б розвіяти певні непорозуміння, викликані неточними заявами міністра освіти України Дмитра Табачника.

Посольство США в Україні, незважаючи на звинувачення міністра освіти та науки, молоді та спорту Дмитра Табачника, готове й надалі сприяти зміцненню системи освіти України. Про це повідомили у відділі преси, освіти і культури Посольства США в Україні.

"Посольство США хотіло б розвіяти певні непорозуміння, викликані неточними заявами міністра освіти України Табачника в інтерв’ю 31 травня на радіо "Эхо Москвы" стосовно його взаємодії з послом США Джоном Теффтом, з яким він зустрічався двічі", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, днями Табачник заявив, що США намагаються довести Україну "до рівня дебілізму екваторіальних країн" у сфері освіти. Зокрема, він повідомив, що постійно сперечається з американським послом щодо напрямків розвитку вищої освіти.

У посольстві США зазначили, що починаючи з 2006 року, Сполучені Штати із гордістю допомагають зусиллям Міносвіти України і Українського центру оцінювання якості освіти із створення системи зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з метою боротьби із корупцією у процесі прийому на навчання до українських вищих навчальних закладів. Українські громадяни давно скаржилися , що часто для вступу до університету потрібно давати хабарі, додали в посольстві.

"Ми погоджувалися із давньою пропозицією міністра Табачника, що вступ на 75% має залежати від результату тестів і на 25% – від балів атестату середньої школи. Експерти вважають, що така формула дозволяє врахувати при вступі додаткові критерії, не підриваючи чесність процесу. Ми не виступали за те, щоб ЗНО було єдиним критерієм, а також не коментували нову пропозицію міністра щодо ролі самих університетів у процесі набору. Українські опитування громадської думки свідчать, що до 80% українців підтримують ЗНО, вважаючи його справедливою системою вступу до вишів і серйозним показником успіхів у навчанні. Менше 1% повідомляють, що стикалися з корупцією у процесі ЗНО з часу, коли воно стало обов’язковим для всіх абітурієнтів у 2008 році. Ми готові й надалі відгукуватися на прохання про допомогу у поліпшенні системи у майбутньому", - зазначили у посольстві.

Американські дипломати запевнили, що посол Теффт і посольство США, як завжди, готові працювати із урядом України задля того, щоб кожний молодий громадянин України мав справедливий шанс на вступ до вишів країни.

"Зміцнення системи освіти України залишається спільною метою уряду України і уряду Сполучених Штатів Америки", – йдеться у повідомленні.

Читайте також:

Організовану Табачником олімпіаду виграла донька його заступника

Табачник: США штовхають Україну до екваторіального дебілізму

Табачник уріже кількість вузів у 10 разів

Табачнику не страшна відставка, у нього вже є ділянка на Байковому цвинтарі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: